Po vydarenom večeri na Morave sme hovorili s J. Sujom

Po vydarenom večeri na Morave sme hovorili s J. Sujom

Ján SvrčekŠport21.9.2023

Ružomberské basketbalistky sa dnes dosť výrazne priblížili k učinkovaniu v základnej časti Európskeho pohára FIBA. Štrnásťbodové víťazstvo v Ostrave (59:45), je veľmi nádejné pred domácou odvetou, budúci štvrtok (28. septembra).

Áno, dosiahli sme pekný výsledok, lenže musíme byť maximálne koncentrovaní aj na svojej palubovke, pretože je to súper, ktorý má kvalitu. Aj dnes sa nám v štvrtej desaťminútovke priblížil na dva body. Máme za sebou len prvý polčas,“ vyhlásil bezprostredne po zápase na severe Moravy kouč Ruže Juraj Suja.

Liptáčky, až na 2:2 v úvodnej minúte, stále viedli. Určite, aj pre ďalší vývoj duelu bol veľmi dôležitý ich raketový vstup, keď za necelé štyri minúty ušli 13:2, čo určite nepridalo na pohode ŠBS. „Výborne sme stretnutie otvorili. Dievčatá hrali s veľkou intenzitou, veľmi dobre bránili. Potom nás stopla domáca zónová obrana. My sme sa splašili, zbláznili a prestali triafať. Preto družstvo išlo do kabíny len so sedembodovým náskokom. V ďalšom priebehu sme udržiavali vedenie, hrali dobre, no nešlo to v útoku. V poslednej štvrtine súperky stiahli svoje mínus na dva body a vyzeralo to nebezpečne. Chvalabohu, potom sme konečne trafili nejaké strely. Dievčatá to dnes odmakali, odohrali dobrý zápas. Bojovali a víťazstvo si zaslúžili. Výrazne sme Ostravu preskákali. Celé stretnutie sa dobre bránilo, no niečo musíte aj trafiť. Avšak zopakujem, sme len v polovici tohto dvojzápasu,“ zhodnotil stretnutie J. Suja a jedným dychom dodal: „Dobre sa dobre pripraviť na najbližší štvrtok.“

Takže už teraz sa ružomberský divák môže tešiť na prvý a mimoriadne dôležitý, súťažný zápas v Koniarni. Pôjde naozaj o veľa. O štart v skupine druhej najprestížnejšej kontinentálnej klubovej súťaži pod ženskými košmi.

Foto: Radoslav Popelka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia