Po zápase Ruža - anjelky (68:55)

Po zápase Ruža - "anjelky" (68:55)

RedakciaŠport22.12.2022

Pri všetkej úcte k súperkám, ktoré v novom roku ešte čakajú ružomberské basketbalistky (vonku 7. januára 2023 BK ŠK UMB Banská Bystrica a 11. januára BAM Poprad), tak včera to bola ich posledná vážnejšia prekážka v základnej časti Niké extralige. Zverenky trénera Juraja Suju doslova vydreli veľmi dôležité víťazstvo nad Young Angles Košice – 68:55.

Nevyvíjalo sa všetko tak, ako sme chceli, bol to veľmi ťažký zápas, preto tešme sa, že sme ho zvládli,“ zdôraznil J. Suja. „Košice boli oddýchnuté, veď naposledy nastúpili doma so Šamorínom v sobotu, pričom my sme odohrali veľmi ťažkú partiu v Banskej Bystrici so Sláviou v pondelok. Keď dievčatá nestíhali v obrane, pomáhali si aj faulami. Tiež nízke bolo percento streľby. Súperky, ktoré sú vyššie, boli dobré na doskoku, no napokon pomer útočných doskokov vyznel v náš prospech. Mali sme len deväť strát, kým Young Angles dvadsaťtri. To bol dôležitý parameter, ktorý súvisel s našou disciplínou a statočnosťou.“

V podobnom, duchu po zápase vravela tiež domáca kapitánka Alexandra Buknová. „Nebolo to stretnutie podľa našich predstáv. Po Banskej Bystrici, aj vzhľadom na náš herný štýl, telá boli vyčerpané a to bolo vidno,“ konštatovala autorka osemnástich bodov.

„Anjelky“ v 8. min. viedli o sedem bodov (16:9), ale Ruža predovšetkým silou vôle kráčala za svojim cieľom. Medzi 15. a 19. min. udrela 16 – bodovou šnúrou, ktorá otočila skóre z 22:24 na 38:24. „Počas tohto kľúčového úseku nám pomohla dobrá obrana. Z nej potom pramenili protiútoky, ktoré sme úspešne premieňali. Na začiatku sme dostávali aj pomerne ľahké koše. Som veľmi rada, že sme tento víťazne zvládli,“ dodala Alexandra Buknová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia