Po zápase Ruže s pumami (51:56)

Po zápase Ruže s "pumami" (51:56)

RedakciaŠport15.1.2023

Slávia Banská Bystrica s tromi novými zahraničnými hráčkami spoza zámoria - Američankami Lindsey Pulliamovou a Ruth Sherrillovou a Kanaďankou Casandrou Nofuenteovou ukázala svoju veľkú silu. V 1. kole odvetnej časti Niké extraligy basketbalistiek, prvej „štvorky“, napokon vydrela v ružomberskej Koniarni víťazstvo nad domácim tímom 56:51. Necelú minútu pred záverečným klaksónom Ruža po dvoch úspešných šestkách Štefančovej prehrávala 51:53 a mala loptu vo svojej moci. Na dosah bolo minimálne predlženie. No vo finiši už chýbali azda i sily. Zvlášť za povšimnutie stojí, že dve bystrické Američanky domáci kôš zaťažili 33 bodmi.

Domáci tím určite najviac môže mrzieť pomerne rýchla strata jedenásťbodového vedenia z polovice druhej desaťminútovky (26:15). „V druhej štvrtine sme sa nechali originál zbiť, čo by sa na vlastnej palubovke nemalo stávať. Banská Bystrica hrala tvrdo, lenže čisto. Kým ona mala jeden faul, my deväť. Na konci prvého polčasu sa vrátila do zápasu. V druhej polovici sme to už dokázali ustáť, no súperky potvrdili svoju kvalitu, keď premenili aj ťažké strely. V závere sme urobili aj zlé rozhodnutia. Lenže pri dvadsiatich štyroch stratách lôpt, v kombinácii s pätnástimi útočnými doskokmi súperiek a pri dvoch trojkách z osemnástich, je prehra o päť bodov pre mňa cenná. O nejaké dve-tri trojky sa dalo viac premeniť, a to by stačilo na víťazstvo,“ vravel včera domáci tréner Juraj Suja.

Tretí zápas, ale prvý pred vlastným publikom za ružomberský klub odohrala jeho nová posila Soňa Svetlíková, predtým hráčka KP Brno. „Cítila som sa dobre, prvá štvrtina bola z našej strany super. Čakali sme, že Bystričanky budú hrať tvrdo, agresívne a rýchlo. Chceli sme sa chytiť dobrou obranou, čo sa aj darilo. Lenže potom prišiel úsek so zbytočnými stratami a s prehranými doskokmi. Treba sa z toho poučiť. Do Bystrice určite pôjdeme s cieľom im prehru vrátiť. Atmosféra v hale bola vynikajúca, som rada, že som tu,“ odkryla svoje pocity 23 – ročná reprezentačná pivotka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia