Po zápase: Ružomberok - Madrid 53:85

Po zápase: Ružomberok - Madrid 53:85

RedakciaŠport2.12.2021

Pod španielskymi košmi ružomberské basketbalistky zdolali v Európskom pohári FIBA Movistar Estudiantes Madrid 55:51, keď väčšinu zápasu boli v pluse, pričom v úvode druhého polčasu svoj náskok natiahli aj na trinásť bodov – 39:26. Včera vzájomný duel týchto družstiev, ktorý rozhodoval o druhej priečke v J skupine, mal úplne iný scenár. Až na úvodnú krátku úvodnú epizódku (3. min. - 4:0, 4. min. - 5:5), bol „hore“ iba Madrid, ktorý jednoznačne ovládol podvečer v Koniarni – 85:53.

Od začiatku až do konca sme robili banálne chyby v obrane. Vôbec sa na ihrisku nedodržiavalo to, na čom sme sa v šatni dohodli. Súperky strieľali trojky z voľných pozícií, tiež dominovali na ofenzívnom doskoku. S týmito vecami sme mali problém celý čas, aj preto sa nám nepodarilo do zápasu vrátiť,“ konštatovala po stretnutí domáca hráčka Viktória Havranová.

Na otázku, či išlo o ten istý Madrid, ktorý v prvom meraní síl na sklonku októbra dostali na kolená, Havranová odvetila: „Predovšetkým my sme boli iné ako v Španielsku. Naša obrana vôbec nefungovala. Sama neviem, čo sa stalo, či sme sa mentálne nenastavili, proste neboli sme tam, kde sme mali byť.“

Napriek spackanému poslednému kroku v skupinovej fáze, slovenský majster z tretej priečky postúpil do play – off. „Určite je to veľký úspech, no vždy môžete byť aj lepší. V niektorých stretnutiach sme milo prekvapili. Máme tri víťazstva a sme medzi európskou špičkou. Hoci posledný zápas nám nevyšiel, naše družstvo už niečo dokázalo. Z doterajších chýb sa treba poučiť a ideme ďalej. V aktuálnej sezóne je ešte kopec zápasov pred nami,“ doložila 23 – ročná Viktória Havranová, ktorá včera odtiahla 22:41 min.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia