Po zápase v Grécku sme hovorili s trénerom J. Sujom

Po zápase v Grécku sme hovorili s trénerom J. Sujom

Ján SvrčekŠport29.11.2023

Olympiacos Pirues – MBK Ružomberok 68:46. Takto sa dnes v gréckom meste, ktoré leží na juh od Atén, skončil zápas posledného kola skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA basketbalistiek.

Bol to duel, ktorý, podľa očakávania, ovládol favorit, veď ten popri basketbalovom umení, zvlášť ťaží i zo svojej „fyzičky“, ale aj ružomberské „žabky“ mali zaujímavé a vydarené fázy. „Začali sme výborne, dievčatá dobre bránili a viedli 11:6. Lenže potom prišli nejaká fauly, k tomu striedania a Olympiacos následný úsek vyhral 14:2 a tým získal komfortný 10 – bodový náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná. Vstup do druhej dievčatám nevyšiel, no aspoň dobre bránili. Potom sa chytili aj v útoku a svoje mínus skresali na sedem bodov. Hneď na to nasledoval oddychový čas súperiek a tie vzápätí vytiahli šnúru 15:2., čo napokon rozhodlo o celom zápase.“ Takto opisoval náročný súboj tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Na jednej strane 22 – bodová prehra, no nemožno obísť ani pozitíva dosť mladého a málo skúseného kolektívu z Koniarne. „Výborne sme sa dnes predviedli v obrane, lenže s našou streleckou úspešnosťou (25,4%, pozn. aut.) sa nedá dosiahnuť úspešnejší výsledok. Domáce hráčky sú mimoriadne vysoké, dokonale vypchávali celé vymedzené územie, čím sme boli odkázaní na strely zvonku. Avšak ani tie neboli ľahké. Výšavy Pireusu vybiehali, využívali svoje dlhé ruky, čím poriadne vyrušovali naše dievčatá pri streleckých pokusoch. Žiaľ, my sme potom začali špekulovať, či vôbec strieľať. Tiež prichádzali zlé rozhodnutia. No nemožno ani opomenúť, že domáci tím mal 26 trestných hodov a my iba jedenásť, že jeho dve hráčky Američanka Williamsová a Lotyška Vitolová potvrdzujú obrovskú kvalitu, spolu náš kôš zaťažili 41 bodmi. No treba sa aj pochváliť, že sme takéto družstvo donútili dvadsiatim dvom stratám, že sme mali viac útočných doskokov. To všetko svedčí o bojovnosti, o nasadení. Lenže bolo to málo, keďže chýbali lopty v domácom koši,“ pripojil ďalšie svoje poznatky kouč Liptáčok.

Foto: fiba

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia