Po zápasovej výluke Ružomberok na ViOn - e proti Seredi

Po zápasovej výluke Ružomberok na ViOn - e proti Seredi

RedakciaŠport20.11.2020

V 14. kole Fortuna ligy sa futbalisti MFK Ružomberok stretnú s ŠKF Sereď. Zajtrajší duel na štadióne ViOn – Zlaté Moravce, kde má Sereď dočasne svoj domovský stánok, sa začína o 14. hod.

Posledný zápas pred asociačnou prestávkou proti Trnave (0:1), nám nevyšiel. Počas dvoch týždňov sa však potrénovalo a na súpera sme dobre pripravení. Aktuálna jeseň doteraz bola dosť rozkúskovaná reprezentačnými termínmi, takže sa tešíme už na normálny zápasový rytmus až do konca kalendárneho roka. Ideálne by bolo hneď zajtra sa aj dostať na víťaznú vlnu,“ vravel kapitán Liptákov Ján Maslo. „Sereď má kvalitný tím, pričom opiera sa o viacerých skúsených hráčov,“ pripojil ružomberský stopér.

ŠKF v utorok v dohrávke 13. kola remizoval v Senici 2:2, keď v nadstavenom čase sa o vyrovnanie postaral Miloš Lačný, niekdajší hráč aj Ružomberka a nová posila tímu trénera Petra Léranta. „Miloš, ktorého pre vrcholový futbal vychoval náš klub, je mužom okamihu. Na stretnutie s Lačným sa teším, ale dúfam, že zajtra sa mu nebude dariť,“ začal rozprávať ružomberský kouč Ján Haspra, ktorý počas ´repre´ pauzy, až na dnešok, vôbec nemal k dispozícii Severomacedónca Tihomira Kostadinova a iba v stredu sa mu hlásila pätica hráčov z národného tímu do 21 rokov – Ivan Krajčírik, Alexander Mojžiš, Matúš Kmeť, Timotej Múdry a Ladislav Almási. „Je to taká daň, keď máte viacerých hráčov v ´nároďákoch´. Trénovali sme v menšom počte, no zase viac sme sa venovali jednotlivcom,“ pokračoval Haspra.

Zajtra pôjde o súboj tabuľkových susedov, ôsmych štrnásťbodových domácich (s jedným zápasom k dobru) a siedmych šesťnásťbodových hostí. Prvá vzájomná partia v aktuálnej sezóne sa skončila bezgólovou deľbou bodov. „Sereď mala veľmi slušný vstup do sezóny, no potom sa trochu zabrzdila. Dúfam, že naše mužstvo po dvoch pôstnych týždňov bude dostatočne po futbale hladné. Netajím, chceme naplno zabodovať,“ dodal Ján Haspra, ktorému bude chýbať akurát maródujúci Zsigmund.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 6:6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia