Početné ružomberská zastúpenie v tíme SR do 21 rokov

Početné ružomberská zastúpenie v tíme SR do 21 rokov

Ján SvrčekŠport31.5.2024

V 24 – člennom kádri slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 na dve prípravné medzinárodné stretnutia v Senci (7. júna) proti Azerbajdžanu) a (11. júna) s Moldavskom sú až štyria hráči MFK Ružomberok Tomáš FrühwaldDominik ŤapajAlexander Selecký a Adam Tučný.

Ťapaj patrí medzi troch absolútnych novicov v našom „nároďáku“ do 21 rokov. „Nemôžem povedať, že by som s pozvánkou nerátal, naopak, dúfal som, že by mohla prísť. Napokon sa to aj podarilo, keďže zranil sa Jakub Surovček,“ vyznal sa pre náš portál Dominik Ťapaj, ktorý bol na jar ružomberskou „dvojkou“ medzi žrďami.

Za povšimnutie stojí, že z troch nominovaných gólmanov sú dvaja spod Čebraťa (tretím je Adam Danko z Podbretovej). „To je zásluha celého mužstva a zvlášť trénera brankárov Ľuboša Hajdúcha. Ide o vizitku jeho práce,“ vyhlásil Ťapaj.

Keďže spoločná letná príprava ružomberského mužstva štartuje až 10. júna, Dominik si o týždeň skrátil dovolenku. Už v nedeľu (2. júna) sa musí v Senci hlásiť na reprezentačnom zraze. „To mi vôbec nevadí. Ide o veľmi príjemnú povinnosť. Už som si oddýchol i absolvoval dovolenkový pobyt v Barcelone. Navyše, od pondelka sa začne hýbať celý klubový tím podľa individuálnych plánov. Ja sa pravdepodobne pripojím 12. mája,“ dodal 20 – ročný chalan, ktorý do centre dolného Liptova prišiel pred piatimi rokmi z MŠK Námestovo. V našej elitnej futbalovej súťaži zatiaľ odchytal deväť „majstrákov“ - päť v sezóne 2022/2023 a štyri v predchádzajúcom ligovom ročníku.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia