Pod Čebrať prichádzajú dvaja mladíci

Pod Čebrať prichádzajú dvaja mladíci

Ján SvrčekŠport21.6.2024

Účastník našej najvyššej futbalovej súťaže MFK Ružomberok, po angažovaní Daniela Köstla z Bohemiansu 1905 Praha, dotiahol kontrakty s ďalšími dvomi tvárami - Martinom Gomolom z MŠK Žilina a Rudolfom Božíkom zo Slovana Bratislava. V oboch prípadoch ide o zmluvy do 31. mája 2027.

Kvôli slabej vyťaženosti v Žiline, chcelo to nejakú zmenu. Cítim, že ružomberský klub mi dôveruje, keď prišlo oslovenie. Teraz je na mne, aby som sa za to odvďačil. Som rád, že sme sa dohodli na spoločnej spolupráci. Netajím mojou ambíciou je vybojovať si miesto v základnej zostave a pomôcť mužstvu čo najďalej sa dostať v európskych súťažiach,“ vyznal sa Gomola, ktorý od šestnástich rokov bol pod Dubňom. V uplynulej sezóne tento 22 – ročný pravý obranca, hráč slovenskej reprezentačnej „dvadsaťjednotky“, v Niké lige nastúpil na jeden zápas a sedemnásťkrát za druholigové „béčko“.

Božík, ktorý s futbalom začínal v Senci a od desiatich rokoch pôsobil v bratislavskom Slovane, kde prešiel celou mládežníckou pyramídou, v predchádzajúcom súťažnom ročníku pravidelne hrával za B tím „belasých“ v našej druhej najvyššej súťaži. „Ten môj prestup sa udial pomerne rýchlo. Chcem sa v novom klube presadiť a byť súčasťou Niké ligu. Zatiaľ som väčšinu času trávil v druhej lige. Zvykol som si nastupovať na poste ´desiatky´, ale pokojne môžem byť aj na kraji. Je tu super kolektív i výborný realizačný tím, uviedol 21 – ročný stredopoliar.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia