Pod Čebrať príde druhá Dunajská Streda

Pod Čebrať príde druhá Dunajská Streda

RedakciaŠport8.11.2018

V sobotu (10. novembra) o 15:00 hod. je výkop stretnutia 15. kola Fortuna ligy: MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda.

Pod Čebraťom pôjde o súboj štvrtého a druhého tímu 12 - členného prvoligového pelotónu. Pred týždňom futbalisti zo Žitného ostrova doma vyhrali nad Nitrou 1:0, kým Ruža po veľmi slušnom hernom prejave vyfasovala krutú „trojku“ v Žiline.

Postavenie v tabuľke favorizuje Dunajskú Stredu, ktorá disponuje tímovou i hráčskou kvalitou. Samozrejme, DAC chceme potrápiť, veď domáce stretnutia zvládame celkom slušne. Určite súperovi nič nedarujeme zadarmo. Aj touto cestou by som chcel na tribúny pozvať našich fanúšikov, lebo bez ich podpory nebudeme tak silní, ako chceme byť. Do zápasu pôjdeme s našou tradičnou filozofiou, čiže od začiatku naplno pracovať, vysoko napádať, snažiť sa dostať súpera pod tlak a zo situácii, ktoré vzniknú byť úspešní, to znamená premeniť nejakú šancu,“ rozhovoril sa ružomberský kouč David Holoubek, ktorý dobre pozná silu najbližšieho súpera. „DAC má veľmi dobre prepracovaný herný systém i hráčske individuality. Predovšetkým je to útočník Bayo, fakt skvelý futbalista. Aj stredová formácia je vynikajúca, jednoducho vysoká kvalita. Nie náhodou sa Dunajská Streda nachádza hore hneď za Slovanom,“ doplnil Holoubek.

V podobnom duchu rozprával aj kapitán ružomberského mužstva Dominik Kružliak. „Príde k nám ťažký súper, lenže my na vlastnom ihrisku máme svoju silu a body len – tak nepúšťame. Ak zopakujeme výkon z druhého polčasu v Žiline a pridáme góly, verím, že tri body zostanú doma. Oproti minulej sobote musíme byť ešte lepší v defenzíve a hlavne skórovať. Veľa si sľubujeme aj od diváckej kulisy. Veď je to atraktívny duel,“ pripojil obranca Ruže.

Prvý vzájomný zápas v ligovom ročníku 2018/2019 sa na Žitnom ostrove skončil deľbou bodov 2:2, keď za hostí skórovali Tandir a Qose.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 14 remíz, 6 prehier, skóre 40:30.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia