Pod Čebrať príde Dunajská Streda, ktorá získala nové pušky

Pod Čebrať príde Dunajská Streda, ktorá získala nové "pušky"

RedakciaŠport17.9.2021

Zajtra (18. septembra) v 8. kole Fortuna ligy o 18. hod. futbalisti MFK Ružomberok nastúpia proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Pôjde o duel dvoch tabuľkových susedov. Mužstvu zo Žitného ostrova zatiaľ patrí šiesta priečka s deviatimi bodmi a Liptákom siedma, keď majú o jeden „puntík“ menej. Kým DAC už dvakrát vyšiel naprázdno, tak Ružomberok (spolu so Slovanom) si drží nulu v kolónke prehier.

Vlani strieborná Dunajská Streda, ktorá naposledy doma remizovala s „belasými“ (1:1), nemala ideálny štart do aktuálnej sezóny. V závere prestupového obdobia sa ale posilnila o piatich hráčov – o najlepšieho strelca uplynulej sezóny maďarskej ligy Jánosa Hahna, bývalého belgického reprezentanta do 21 rokov Thibauda Verlindena, len 18 – ročného Ákosa Szendreia z maďarského FC Paksi, Nikolu Krstoviča zo srbského veľkoklubu Crvena zvezda Belehrad a kamerunského ofenzívneho futbalistu Didiera Lamkela Zé.

Čaká nás atraktívny súper, verím, že príde aj veľa divákov a konečne na našom štadióne bude pravá futbalová atmosféra. Všetci sa na Dunajskú Stredu tešíme, pre našich mladých chlapcov to bude zatiaľ najväčší zápas tejto sezóny. Samozrejme, pred nami stojí jednoznačný cieľ získať tri body,“ vyhlásil ružomberský kouč Peter Struhár. Na otázku, či v doterajšej taktike urobí nejaké zmeny, tréner MFK odvetil: „Budeme ctiť svoje princípy. Naša hra je založená na aktívnej obrane a rýchlom prechode do útoku. Plne si však uvedomujem silu DAC – u. Mužstvo má vo svojom strede veľké individuality. Zvlášť si musíme dať pozor na nových hráčov súpera.“

Stredopoliar MFK Adam Brenkus si myslí, že čerstvé vystuženie kádra Dunajskej Stredy by mohlo byť a menšou ružomberskou výhodou. „Možno sa tím ešte len zohráva, čo si vyžaduje určitý čas. DAC však vždy bol nositeľom futbalovej kvality. Všetko nasvedčuje tomu, že by to mohol byť otvorený a zaujímavý futbal,“ dal sa počuť Brenkus.

Špecifický náboj zajtrajšie stretnutie bude mať pre Martina Rymarenka, ktorý pred niekoľkými dňami sa práve zo Žitného ostrova presunul pod Čebrať na ročné hosťovanie. „S tým prichádza aj extra motivácia. Veď nastúpim proti zatiaľ, ak to tak môžem povedať, bývalému klubu, proti hráčom, s ktorými som sedel v jednej kabíne. Samozrejme, chcem ukázať, čo je vo mne, že má na Fortuna ligu. V tíme DAC – u sú futbalové osobnosti, ktoré dokážu zobrať zodpovednosť na seba. Myslím si, že na súpera by mohla platiť agresivita v osobných súbojoch a v ofenzíve využívanie krídelných priestorov,“ vravel 22 – ročný Rymarenko.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 17 remíz, 9 prehier, skóre 46:40.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia