Pod Čebrať príde Senica

Pod Čebrať príde Senica

RedakciaŠport7.5.2021

V oboch nadstavbových „šestkách“ už len tri kolá zostávajú do konca fortunaligového ročníka 2020/2021. Ružomberských futbalistov v skupine o 7. - 12. miesto čakajú najprv dve stretnutia doma – zajtra (8. mája) proti Senici a 22. mája s Nitrou a potom vycestujú do Žiaru nad Hronom na duel s Pohroním.

V priebežnej tabuľke má Ružomberok, ako líder spodnej „šestky“, na štvrtú Senicu štyri body k dobru a od poslednej Nitry ho delí osem bodov.

Doterajšie zápasové konfrontácie týchto súperov v aktuálnej sezóne sa za každým skončil skalpmi hostí. V základnej časti Liptáci vyhrali na Záhorí 2:1 a doma „pukli“ 2:3 a v nadstavbe si zase priniesli tri body zo senickej trávy – 1:0. „Strašne si prajem, aby sme víťazstvom konečne ukončili náš boj o záchranu. Tým by v celom klube nastalo upokojenie a s chladnou hlavou by sme sa mohli rozprávať o minulosti, súčasnosti i budúcnosti. Musíme urobiť všetko preto, aby mužstvo zo začarovaného kruhu už bolo von,“ rozhovoril sa ružomberský tréner Ján Haspra.

Liptáci po zajtrajšku už môžu byť „v suchu“. Takisto ich súper v prípade plného zásahu by urobil dôležitý krok v záchrane. Naopak, ak vyjde naprázdno, jeho situácia sa značne skomplikuje. Takže opäť možno očakávať bitku ako remeň. „Všetky zápasy v tejto ´šestke´ sú po mimoriadne náročné. Pre mňa ako trénera ide o ohromnú skúsenosť a už nehovorím, čo to znamená pre chlapcov. Ak naša učinkovanie dobre dopadne, budem azda aj rád že sme sprobovali skupinu záchranu. Beriem to ako veľkú školu života,“ pokračoval Haspra.

Zajtra pod Čebraťom (od 17. hod.) sa opäť bude hrať bez divákov. „Hoci sú tribúny prázdne, domáce prostredie nám jednoznačne lepšie sedí, potvrdzujú to aj štatistiky. V predchádzajúcej sezóne to bolo naopak. Na vlastnom štadióne majú chlapci asi viac pokoja na kopačkách. Vonku však i niektoré iné veci zohrávajú svoju rolu, no nemôžem o nich rozprávať, nechcem dostať trest,“ pripojil kouč futbalovej Ruže.

Chceme potvrdiť posledné víťazstvo u súpera. Potom by sme si už mohli vydýchnuť,“ vyhlásil obranca MFK Matej Čurma. „Avšak dobre vieme, že nás nečaká nič ľahké. Škoda, že nedošlo k reálnemu návrat divákov, určite veľmi chýbajú. Napriek tomu, doma je vždy len doma.“

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 7 remíz, 13 prehier, skóre 48:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia