Pod Čebrať prídu šošoni

Pod Čebrať prídu "šošoni"

RedakciaŠport23.10.2020

V rámci 11. kola Fortuna ligy si zajtra (24. októbra) v krajskom derby sily zmerajú sily mužstvá, ktoré v posledných dvoch kolách naplno zabodovali. O 17. hod. šiesty MFK Ružomberok (naposledy vyhral v Senci 2:1 a predtým doma tiež 2:1 nad Zlatými Moravcami) vyzve MŠK Žilina (v 9. kole s Dunajskou Stredou 4:1, v 10. kole s Trnavou 2:1).

Na Žilinu sme sa pripravovali na ako na každý iný tím, samozrejme vždy v tréningu počas týždňa zohľadňujeme aj špecifiká najbližšieho súpera,“ rozhovoril sa kouč futbalovej Ruže Ján Haspra. „Žilinský klub počas jarnej koronapauzy prešiel veľmi zložitým obdobím a výraznou obmenou hráčskeho kádra. S veľkým rešpektom sa dívam na to, ako mladí chalani, ktorí nabehli na prvoligovú scénu, to zvládajú. Klobúk, dole, naozaj excelentne. Aj keď verejnosť si to veľmi neuvedomuje,“ pokračoval Haspra.

Futbalisti spod Čebraťa momentálne strácajú na „šošonov“ tri body, takže v prípade plného zásahu by sa na svojho súpera dotiahli. „Chceme sa udomácniť v hornej šestke a tým sa vyhnúť prípadným stresom. Víťazstvo by nám v tomto pláne veľmi pomohlo. Čaká nás dobrý súper, ale zdolateľný,“ vravel ďalej tréner MFK.

Na čele aktuálnej tabuľky tróni Dunajská Streda (27 bodov), pred Slovanom (25). Tieto dva celky ostatným výraznejšie ušli. „Už pred sezónou som predpokladal, že DAC a majster sa rýchlo oddelia a za nimi bude veľká bitka. Myslím si, že neskôr sa „belasí“ sami vzdialia,“ pripojil Haspra.

Prvé víťazstvo v súťažnom ročníku 2020/2021 vonku (na Záhorí) bolo dôležitým dopingom pre ružomberskú kabínu. „Dúfam, že už konečne naštartujeme nejakú šnúru, veľmi by nám pomohla,“ zahlásil obranca Ruže Mário Mrva. „Určite mladé žilinské mužstvo všetkých svojimi výsledkami a výkonmi prekvapilo. Takže čaká nás kvalitný súper a predpokladám, že tak ako v minulosti, pôjde o vyrovnanú partiu. Podľa mňa, zabezpečená obrana a rýchle kontry by mohli najviac na hostí platiť. Žilina je totiž po celom ihrisku dosť roztiahnutá,“ dodal 21 – ročný Mrva, ktorý nastúpil vo všetkých doterajších kolách najvyššej súťaže.

V uplynulej sezóne v základnej časti Ružomberok doma podľahol MŠK 2:3 a pod Dubňom vyhral 2:1. V nadstavbovej časti Hasprovci na svojom štadióne vyhrali 2:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 16 remíz, 41 prehier, skóre 72:136.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia