Pod Čebrať prišiel bývalý člen nároďáku do 21 rokov M. Chobot

Pod Čebrať prišiel bývalý člen "nároďáku" do 21 rokov M. Chobot

Ján SvrčekŠport20.7.2023

Po Jurajovi Kotulovi a Davidovi Jackuliakovi, je treťou novou akvizíciou MFK Ružomberok stredopoliar Marián Chobot, naposledy hráč Slovana Bratislava.

Chobot je bývalý reprezentant do 21 rokov, ktorý s futbalom začínal doma v obci Urmince a potom ako mládežník hrával v Nitre, kde sa posunul aj do seniorského futbalu. Na svojom konte má 75 prvoligových štartov (za Nitru a Zlaté Moravce) a 8 gólov. V septembri 2021 práve v zápase ViOn – u proti Ružomberku, si hráč roztrhol predný krížny väz v pravom kolene. Keď sa po plastike vrátil na ihrisko, nastupoval za „béčko“ Slovana v II. lige a tu si v uplynulej sezóne pripísal 23 zápasových čiarok.

Trvalo to trochu dlhšie, kým sa všetky veci dotiahli. Myslel som, že môj príchod bude doriešený už minulý týždeň. Veľmi ma teší, že už je to spečatené a môžem sa venovať novej výzve. Dostávam zase šancu hrať najvyššiu súťaž. Chcem dokázať, že tam patrím,“ vyhlásil po podpise dvojročnej zmluvy 23 – ročný Chobot.

Tréner Ruže Peter Tomko len privítal, že sa tento transfer zrealizoval. „Je pravda, že Mariánovu kariéru pribrzdila plastika kolena. Keď odchádzal z Nitry, patril, podľa mňa, k top mladým hráčom na Slovensku. Určite nie náhodou vtedy s ním Slovan podpísal viacročný kontakt. Verím, že svoje futbalové prednosti v našom klube reštartuje a on sám i my, budeme mať len príjemný pocit z tohto angažmánu,“ povedal na adresu novej posily hlavný kouč Liptákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia