Pod Čebrať zavíta mužstvo, ktoré položilo na lopatky Slovan

Pod Čebrať zavíta mužstvo, ktoré položilo na lopatky Slovan

RedakciaŠport23.7.2022

Zajtra v 2. kole základnej časti Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok o 18. hod. nastúpia proti FK Železiarne Podbrezová. Rozhoduje Marián Ruc.

Oba tímy sezónu otvorili trojbodovým ziskom, vicemajster v Skalici (2:0) a „železiari“ doma šokovali majstrovský bratislavský Slovan – 2:1.

Pred týždňom Ružomberok na Záhorie cestoval povzbudený úspešným zvládnutím prvého predkola Konferenčnej ligy, teraz je trochu v inej pozícii, keď vo štvrtok v európskej pohárovej súťaži podľahol FC Riga 0:3. „Až tak by som to nevnímal,“ reagoval tréner MFK Peter Struhár. „Opäť nás čaká nováčik. Ambiciózne mužstvo, ktorému vyšiel štart do Fortuna ligy. Podbrezová dokáže byť nebezpečná, má vlastný herný štýl, pričom využíva rozostavenie 3 – 4 – 3. Očakávam zaujímavý futbal, veď oba tímy chcú hrať aktívne, útočne.“

Pri otázke, čo musí byť iné než proti Lotyšom, kouč Ruže odvetil: „Treba zlepšiť súbojovosť a pohyb. To je tiež základ pre našu atraktívnu hru a vytváranie si šancí. Rižania vyhrali 56 percent osobných súbojov a my len štyridsať štyri. Keď som pri pohárovom dueli, tiež výrazne zavážila fantastická efektivita súpera. Hostia zo štyroch tutových príležitostí strelili tri góly a raz trafili brvno. Viac – menej to bol aj odraz kvality mužstva. Verím, že chlapci sa vrátia k svojej hre a naplnia víťazný plán.“

Ružomberské mužstvo po štvrtkovom dueli nemalo voľno. „Včera jedna skupina normálne trénovala a druhá, v ktorej boli hráči, čo vo štvrtok nastúpili a v posledných stretnutiach ukrojili väčšiu minutáž, mali skôr rehabilitačno – regeneračný program. Dnes išlo klasickú predzápasovú jednotku i s analýzou súpera,“ doplnil Struhár.

Dá sa očakávať, že hlavný kouč Ružomberka oproti štvrtku urobí v zostave nejaké zmeny. Okrem „stálych“ maródov, určite nebude, a dlhší čas, k dispozícii Domonkos, keďže v zápase s Rigou si zlomil nohu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 10 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 5:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia