Pod Čebraťom duel dvoch 23 - bodových mužstiev

Pod Čebraťom duel dvoch 23 - bodových mužstiev

RedakciaŠport19.3.2021

Zajtra v 2. kole nadstavbovej skupiny o udržanie o 17. hod. MFK Ružomberok vyzve MFK Zemplín Michalovce. Pred týždňom Liptáci podľahli v Zlatých Moravciach Seredi 0:1 a ich súper doma remizoval s Nitrou 1:1. Oba tímy majú rovnaký počet – 23 bodov.

Keďže hlavný tréner Ján Haspra sa dostal do covidovej pasce, Ružu odkoučuje jeho asistent Marek Sapara. „Na lavičke bude aj šéf mládeže Peter Tomko, ktorý sa vo štvrtok pripojil, aby nám pomohol. Takto získame pohľad na naše mužstvo tiež trošku z inej strany,“ podotkol Sapara.

Dôležitosť zápasu proti reprezentantovi Zemplína netreba ani zdôrazňovať. Taký trojbodový imperatív v tejto sezóne azda pred chlapcami ani nestál. „Poctivosť a disciplína, to sú základné parametre, ktoré nás môžu priviesť k trom bodom. V posledných kolách nám miestami chýbali, no musíme sa k nim vrátiť. To je základ. Zároveň sa treba vyvarovať individuálnym chybám,“ pokračoval Sapara.

Podľa ružomberského asistenta nebude prioritou súpera zvlášť niečím prekvapiť. „Musíme hráčov správne nastaviť, lebo už človek má pocit akoby stratili motiváciu. Chceme dostať do mužstva šťavu a zdravý drajv. Všetci dobre vieme, že dlho sa nevyhralo, no musíme sa v prvom rade sústrediť sami na seba. Nejdeme premýšľať nad tým, ako Michalovce silou mocou zaskočiť. Treba byť kompaktní, dobre naladení a ísť do zápasu s odhodlaním zvíťaziť.“

Aj útočník Štefan Gerec si plne uvedomuje, že nejde iba o šesťbodovú bitku, no o čosi viac. „Strašne by nám tri body s Michalovcami bodli. Navyše po tomto kole príde reprezentačná prestávka, o to viac kabína potrebuje úspech,“ rozhovoril sa muž ružomberskej ofenzívy. „Jednoznačne musíme premieňať šance a vzadu udržať nulu. S Michalovcami sme prehrali, aj to smoliarsky (3:4), len posledný zápas. Inak máme pozitívnu bilanciu, no teraz ju treba potvrdiť tromi bodmi.“

Do mužstva sa vráti Regáli, ktorý pre trest stál dva zápasy a už by mal byť k dispozícii (po predchádzajúcej operácii pruhu), prvý raz na jar, aj Kochan.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 7 remíz, 1 prehra, skóre 37:17.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia