Pod Čebraťom kvarteto gólmanov, z toho traja, už potvrdili prvoligovú úroveň

Pod Čebraťom kvarteto gólmanov, z toho traja, už potvrdili prvoligovú úroveň

Ján SvrčekŠport25.7.2023

Dlhšie meno ružomberského brankára a bývalého reprezentanta do 21 rokov Ivana Krajčírika dosť rezonovalo v súvislosti s možnou zmenou klubu. Včera (24. augusta) však mikulášsky rodák na predsezónnej „tlačovke“ MFK zastupoval kabínu v roly kapitána, takže nikde sa nechystal.

Svoje asi zohral aj posledný polrok, čo som nechytal, keď po zranení a následnej operácii členka, som nastúpil až na posledné štyri stretnutia. Uvidíme, čo bude ďalej. Myslím si, že stále ide o otvorenú vec. Zatiaľ sa však maximálne sústredím na svoju prácu v ružomberskom klube,“ objasňoval svoj súčasný stav bývalý reprezentant do 21 rokov.

Jedno je však isté. Pod Čebraťom momentálne majú štyroch gólmanov. Okrem Krajčírika dvoch mladíkov, ktorí sa už veľmi slušne etablovali na prvoligovej scéne, Tomáša Frühwalda s Dominikom Ťapajom, a do partie ešte pribudol z vlastného dorastu ďalší „tínedžer“, 18 - ročný Branislav Sokol. „Prestup Krajčírika je stále otvorená vec. Podľa nás má všetky predpoklady, aby sa posunul ďalej. Je to v riešení,“ vravel generálny riaditeľ futbalovej Ruže Ľubomír Golis, ktorý zároveň priznal, že momentálne nie je na stole žiadna konkrétna ponuka. No nie je to cesta zarúbaná. „Táto záležitosť je stále živá, zatiaľ všetko to prebieha ako na hojdačke,“ dodal vrcholový funkcionár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia