Pod Čebraťom o druhý flek: Ružomberok - Trnava

Pod Čebraťom o druhý "flek": Ružomberok - Trnava

RedakciaŠport19.3.2022

Po skvelej remíze na Slovane (1:1), ružomberských futbalistov čaká ďalší mimoriadne dôležitý, doslova šesťbodový zápas. Zajtra v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul Struhárovci o 17. hod. privítajú Spartak Trnava. Bude to priamy súboj o aktuálnu druhú priečku v tabuľke. Momentálne červeno-čierni majú bod k dobru na reprezentanta dolného Liptova.

Áno, sme úplne v inej pozícii než pred rokom, keď mužstvo v dolnej šestke hralo o holú existenciu. Neviem, či by som veril, ak by niekto v lete vyriekol, že budeme mieriť takto vysoko, no určite sme hore zaslúžene. Uplynulá sezóna nám dáko nevyšla. Keďže v tejto sa nachádzame na opačnom póle tabuľky, všetko je iné a hrá sa nám oveľa lepšie,“ dal sa počuť Štefan Gerec z ružomberskej ofenzívy. Na otázku, aké výhody pred magnetom kola sú na strane MFK, odvetil: „V prvom rade domáce prostredie. Veľkou našou devízou je tiež tímovosť. Do karát nám môže zahrať aj maródka Spartaka. Mužstvu budú chýbať niektorí kľúčoví hráči.“ Na adresu súpera Gerec podotkol: „Trnava stále má vo svojom strede jednotlivcov, ktorí dokážu spraviť zápas.“

Pod Čebraťom si všetci plne uvedomujú, o čo zajtra podvečer pôjde. „Hráme s veľkou Trnavou, ktorá má za sebou úžasnú históriu. Pre oba tímy je to výnimočný duel,“ rozhovoril sa kouč fortunaligistu spod Čebraťa Peter Struhár. „Ešte pred začiatkom sezóny som povedal, že každý súper to v Ružomberku bude mať ťažké, čo sa aj potvrdzuje. Samozrejme, do zápasu ideme s odhodlaním získať tri body. Veľa si sľubujem i od diváckej kulisy. V Spartaku veľmi dobrú prácu odvádza tréner Michal Gašparík, ktorý na každého súpera dokáže ušiť umnú taktiku. Trnava má skúsených hráčov, aj svoju silnú os. Navyše počas aktuálnej sezóny predstavuje nedobytný hrad. Nie náhodou inkasovala najmenej, len štrnásť gólov. Takisto disponuje aj nebezpečnými hráčmi vpredu.“

V súťažnom ročníku 2021/2022 na ružomberskej tráve sa v súboji týchto tímov zrodila remíza 1:1 a na Štadióne A. Malatinského hostia vyhrali 3:0.

P. Struhárovi budú chýbať „starí“ maródi Tancík a Šefčík, pričom otázny je štart Kochana a Zsigmunda. Pre „karty“ stojí Luterán. Kompletné nebude ani trnavské mužstvo, ktoré príde aj bez stopérskej dvojice Škrtel – Kóša.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 26 výhier, 20 remíz, 27 prehier, skóre 86:84.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia