Pod Čebraťom sa chystá oslava historického striebra

Pod Čebraťom sa chystá oslava historického striebra

RedakciaŠport20.5.2022

Zajtra (22. mája) to bude nielen posledný zápas aktuálnej sezóny, ale aj dekorácia slovenského vicemajstra striebornými medailami. O 17. hod. sa po Čebraťom začne duel posledného kola nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o titul medzi druhým 60 – bodovým Ružomberkom a piatou Sereďou, ktorá (zatiaľ) „vykopala“ 39 bodov.

„Hoci druhú priečku mužstvo potvrdilo už v Dunajskej Strede, o motivácii hráčov nemôže byť ani pochýb. Nielenže si chceme udržať nadstavbovú neporaziteľnosť, no takisto sezónu víťazne zavŕšiť. To je cieľ. Netajím, zajtra chcem dať príležitosť i niektorým chlapcom, ktorí menej hrávali,“ uviedol ružomberský tréner Peter Struhár.

Kým Ružomberok chystá oslavu krásneho triumfu, tak pre mužstvo „z mesta horaliek“, napriek veľmi peknej piatej priečke to bude fortunaligová derniéra. Od roku 2018, keď ŠKF postúpil medzi elitu, si nevyriešil infraštruktúru a tak od Únie ligových klubov nedostal licenciu na ďalšiu sezónu. „Určite hráči súpera tento fakt budú mať v hlavách, no zároveň predpokladám, že v poslednom zápase sa budú chcieť predať a odviesť svoju profesionálnu prácu. V žiadnom prípade nečakám ľahké stretnutie. Nie náhodou je Sereď tam, kde je. Je to behavý a skúsený tím s ostrieľaným trénerom Jurajom Jarábkom,“ pripojil Struhár.

Celá kabína MFK sa zajtrajší podvečer, aj so slávnostným šatom, veľmi teší. „Je to super, už všetko sme dokončili pred týždňom. Tým sme sa vyhli zvýšenému stresu a tlaku. Záverečný zápas si už môžeme užiť. Samozrejme, všetci si želáme, aby bol trojbodový,“ dal sa počuť ľavý ružomberský bek Matej Madleňák, ktorý priznal, že takéto úžasné vyvrcholenie sezóny nečakal. „To asi nikto, po predchádzajúcej sezóne, nepredpokladal. Jednak výsledky a takisto dobrú hru. Poctivým tréningom sme vytvorili silný tím. Nuž a medaily, to bude taká čerešnička na pomyslenej torte za celú sezónu. Všetci sa tešíme, ako to oslávime.“

Už ako sme avizovali, po skončení zápas tri československé futbalové legendy Karol Dobiáš, Jozef Chovanec a Antonín Panenka budú dekorovať domácich hráčov striebornými medailami.

Kvôli zraneniam tréneri MFK nebudú mať k dispozícii Boďu, Kochana, Šefčíka, Tancíka a Zsigmunda.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 6 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 17:12.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia