Pod hrad Likava sa vracia bežecký podnik

Pod hrad Likava sa vracia bežecký podnik

RedakciaŠport13.4.2023

Beh oslobodenia Likavky o putovný pohár starostu obce v nedeľu (16. apríla) napíše svoju 42. kapitolu. Po nedávnej Švošovskej pätnástke, tiež pôjde o 2. kolo Liptovskej bežeckej ligy (LBL) 2023.

Písal sa 7. apríl 2019, keď tento podnik vykročil do svojej piatej desiatky. Na tamojšom futbalovom ihrisku (tu bol vtedy druhý raz cieľ všetkých kategórií), vo výsledkových listinách sa objavilo 260 mien. Potom, kvôli covidovej pandémii, tradičné podujatie, ktoré dovtedy fičalo bez jedinej pauzy, na tri roky z kalendára zmizlo. Hlavne vďaka miestnemu starostovi Mariánovi Javorkovi je späť a v kompletnom „starom“ formáte.

Na 9:15 hod. je naplánovaný úvodný štart detí materských škôl na 50 m. Potom postupne budú prichádzať na rad ďalšie kategórie v rámci naplánovanej dvadsaťšestky. O 11:40 hod. štartovný výstrel dá do pohybu aktérov v piatich mužských a v štyroch ženských kategóriách, vedno s juniormi a juniorkami. Pôjde o dve nosné trate - 12 200 m a 6150 m.

Naposledy u mužov v absolútnom poradí triumfoval Poliak Jan Wydra, pre ktorého to bolo štvrté prvenstvo v Likavke a medzi ženami Katarína Paulínyová z Martina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia