Pod novým trénerským duom Haspra - Sapara začala Ruža prípravu

Pod novým trénerským duom Haspra - Sapara začala Ruža prípravu

RedakciaŠport12.6.2019

Dnes (12. júna) popoludní si futbalisti MFK Ružomberok, aj s tromi novicmi, v horúčave na hlavnej ploche štadióna pod Čebraťom odkrútili úvodnú tréningovú jednotku, ktorou odštartovali prípravu na novú sezónu.

Pokojná atmosféra, dobrá nálada a (zatiaľ) žiadny prievan v kabíne, tak by sa dal charakterizovať prvý tréningový deň. „Sú to také zvláštne pocity. Nemožno hovoriť o dákej tréme, ale celá situácia po uplynulej sezóne bol atypická. Nejaký čas určite bude trvať moja cesta k hráčom a ich ku mne, no verím, že sa stretneme,“ vyhlásil Ján Haspra, ktorý prevzal ružomberskú futbalovú loď po českom koučovi Davidovi Holoubkovi. „Keďže nás čaká štart v Európskej lige, časový priestor na prípravu máme kratší, necelý mesiac. Zväčša budeme pracovať v domácich podmienkach a 24. júna sa presunieme do poľských Opaleníc na týždňové sústredenie. Tam by sme už chceli dolaďovať formu,“ pripojil Haspra, ktorý posledné dva roky v ružomberskom klube šéfoval spoločnej tréningovej skupine vyskladanej z „béčka“ a dorasteneckej „devätnástky“. Z tohto projektu vzišiel aj Hasprov asistent Marek Sapara.

Moje pocity sú výborné, vraciam sa naspäť, na miesto činu, to ma veľmi teší. V kabíne sa medzi chalanmi cítim ako ich starší spoluhráč. Akurát som sa presťahoval do vedľajšej miestnosti a budem nosiť odlišné oblečenie než oni. Už ani sám sa nebudem toľko zapájať do tréningoch, tiež na mojich pleciach bude oveľa väčšia zodpovednosť - za výsledky i tréningový proces,“ vyznal sa Sapara, ktorý ešte pred pol druha rokom bol šéfom ružomberskej kabíny.

Na úvodný zraz sa dostavilo 31 chalanov, keď z jesenného kádra chýbali brankár Jan Čvrtečka a Zinedin Mustedanagič, tým sa v MFK skončilo hosťovanie a Kristi Qose, ktorý dostal navyše desať dní voľna, pretože až do včerajška (11. júna) bol k dispozícii albánskej reprezentácii.

Na otváracej tréningovej jednotke sme videli aj nové tváre. Alexa Mojžiša z Podbrezovej a Martina Regáliho z Michaloviec, ktorých príchody sú už viac – menej spečatené a na skúške je český útočník Ondřej Novotný. Ešte sa šušká o dvoch potenciálnych posilách.

Je to výzva, som len rád, že Ružomberok prejavil o moje služby záujem. Budem robiť všetko preto, aby som naplnil očakávania, ktoré klub do mňa kladie. Samozrejme, veľkou motiváciou je aj štart mužstva v Európskej lige,“ vravel mladý 20 – ročný bek Mojžiš, ktorého na jar trápilo stehenné zranenie, ale už je úplne fit. „Verím, že to bude krok vpred v kariére. Som rád, že naskytla sa možnosť, posunúť niekde inde, v Michalovciach som bol už od dorastu, dovedna sedem rokom. Ružomberok je pre mňa veľmi zaujímavá adresa,“ dal sa počuť 25 – ročný stredopoliar Regáli. „Naposledy išlo o hosťovanie vo Vlašime, no nemal som záujem na ďalšom pokračovaní. Týždeň a pol by som tu mal byť na testoch a potom sa uvidí. Zatiaľ neviem, čo od tohto príchodu mám očakávať. Je to pre mňa niečo nové,“ prehodil tesne predtým ako vkročil do útrob štadióna 21 – ročný Novotný.

Prípravné stretnutia: 18. júna: Liptovský Mikuláš – Ružomberok, 22. júna: Veľký Šariš – Ružomberok, 25. a 29. júna: dva zápasy počas sústredenia v Opaleniciach (súperi sa ešte doťahujú) a 5. júna (generálka): Ružomberok – Třinec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia