Pod ružomberskými reflektormi futbalová vábnička

Pod ružomberskými reflektormi futbalová vábnička

RedakciaŠport28.8.2022

Dnes večer sa Ružomberok na chvíľu stane hlavným mesto slovenského futbalu. O 20:30 hod. má výkop duel medzi domácim vicemajstrom a obhajcom titulu a aktuálnym lídrom fortunaligovej tabuľky Slovanom Bratislava.

Včera od sedemnástej ružomberské mužstvo absolvovalo predzápasový tréning vo svojom vlastnom stánku. Po ňom sme sa trénera MFK Petra Struhára spýtali, či očakáva „belasých“ v plnej sile, keďže vo štvrtok odohrali mimoriadne ťažké stretnutie Konferenčnej ligy s bosnianskym HŠK Zrinjski Mostar, v ktorom si v penaltovom rozstrele zabezpečili účasť v skupinovej fáze tejto pohárovej súťaže.

Je známe, že Slovan momentálne nastupuje v dvoch zostavách. Navyše má niektorých hráčov zranených. Myslím si, že na deväťdesiat percent dokážem napísať dnešnú zápasovú súpisku súpera. Na takéto vyskladanie jedenástky sme sa aj pripravovali. Dnešný večer však bude v prvom rade o nás. My, keď chceme uspieť, musíme podať kvalitný výkon, podložený obrovskou behavosťou. Chalani sa potrebujú dostať do emócie a do nej vtiahnuť i divákov,“ odpovedal nám ružomberský kouč.

Keď v uplynulej sezóne Ružomberok zdolal bratislavský tím 1:0 (okrem toho dva raz s ním remizoval a raz mu podľahol), autorom trojbodového gólu bol Martin Regáli. „Slovan, to je obrovská výzva. Na tento zápas sa všetci tešíme, určite každý z našej kabíny sú bude chcieť vytiahnuť. Mužstvo má úžasnú silu a strašne široký použiteľný káder. My musíme bezchybne pracovať v defenzíve a keď sa naskytne nejaká šanca, byť efektívni. To je jediný recept na Slovanistov. Verím, že príde veľa ľudí,“ dal sa počuť člen Struhárovej ofenzívy.

Ťaží súper v našej lige ani neexistuje,“ vyhlásil šéf ružomberskej kabíny Ján Maslo. „Nastúpime proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku. Hráme však doma, pred vlastným publikom. V porovnaní s minulou sezónou má Slovan ešte väčšiu silu a kvalitu. Určitou našou výhodou by mohlo byť, že fortunaligové stretnutia strieda so zápasmi v pohárovej Európe. Jednoznačne musíme byť kompaktní, dobre organizovaní. Ideálne by bolo streliť vedúci gól, čím by sa súper musel viac otvoriť,“ vravel kapitán futbalistov spod Čebraťa.

Večerný zápas, ktorý v priamom prenose vysiela televízia Dajto, zavŕši 7. kolo našej elitnej futbalovej súťaže. Doterajšie výsledky: Žilina – Michalovce 2:0, Liptovský Mikuláš – Podbrezová 2:5, Dunajská Streda – Trenčín 1:2, Banská Bystrica – Zlaté Moravce 4:2, Skalica – Trnava 1:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia