Pódiové umiestnenie M. Ulíka v medzinárodnom pelotóne

Pódiové umiestnenie M. Ulíka v medzinárodnom pelotóne

Ján SvrčekŠport31.10.2023

V rámci Grand Prix Topolčianky v cyklokrose sa cez víkend išli dve kolá Slovenského pohára. V sobotu to bol zároveň medzinárodný podni UCI C2 v kategórii elite, kde pretekári si mohli vyjazdiť body do svetového rankingu.

Prvý deň, aj v konfrontácii s jazdcami z Čiech, Poľska, Rakúska a Maďarska, ako druhý preťal cieľ Matej Ulík z Liptovskej Osady, o jedenásť sekúnd za Václavom Ježkom spoza rieky Moravy. „Bol to dobrý výkon,“ skonštatoval 26 – ročný slovenský reprezentant. „Takmer celý čas som šliapal s neskorším víťazom, ktorý až v poslednom kole si vytvoril malý náskok, na ktorý som nedokázal odpovedať. Konečne mi sadli aj podmienky, Trať bola ťažká, blatistá, čo mi vyhovuje. Samozrejme, cenných je aj 30 vyjazdených bodov do medzinárodného rebríčka. Čo sa týka víťaza, tento mladý český reprezentant vlani skončil v top päťke na svetovom šampionáte juniorov.“

V nedeľu to už bol čisto národný pohár, na rovnakej trati, akurát 3,1 km okruh sa išiel opačným smerom. Ulík ovládol preteky pred Samuelom Kováčom z Liptovského Hrádku, členom klubu Cycling Academy Trenčín. „Druhý deň bol podstatne jednoduchší. Vyhral som spôsobom štart – cieľ,“ uviedol jazdec Expres CZ-Scott Team – Kolín.

Mám za sebou dobrý víkend pred majstrovstvami Európy, ktoré sa konajú v nedeľu vo Francúzsku,“ vravel ďalej Ulík. Pri otázke, aké plány s kontinentálnym šampionátom spája, odvetil: „Ťažko hovoriť o ambíciách. S najlepšími zahraničnými pretekármi som sa ešte tento rok nestretol. Uvidíme, aká konkurencia sa zíde. Momentálne nerozmýšľam nad konkrétnym umiestnením, no chcel by som do cieľa prísť s plným počtom kôl.“

Milan Jánošík (KNAC Ružomberok) po oba dni zvíťazil v kategórii masters C (nad 60 rokov). Jaroslav Ulík v sobotu bol v tejto spoločnosti tretí a v nedeľu druhý.

Z výsledkov – muži elite – sobota: 1. Ježek (ČR) 1:05:13, 2. M. Ulík (SR) 1:05:24, 3. Naxera (ČR) 1:06:04, nedeľa: 1. M. Ulík 58:43, 2. Kováč (Cycling Academy Trenčín) 59:55, 3. Michalec (Climber Sport Team) 1:00:36.

foto: facebook SZC

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia