Pódiové umiestnenie pre kadeta J. Vierika

Pódiové umiestnenie pre kadeta J. Vierika

RedakciaŠport4.5.2021

Horskí cyklisti v nedeľu otvorili sezónu 1. kolom Slovenského pohára v MTB cross country v Drozdove.

V mužskej kategórii elite, ktorá mal punc podujatia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) kategórie C2, Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý jazdí za český Expres CZ Tufo Team Kolín, preťal cieľ ako šiesty a druhý zo Slovákov, za kolegom z reprezentácie Martinom Haringom (Dukla Banská Bystrica). „Do Drozdova som prišiel priamo z týždňového sústredenia v Novom Meste na Morave, kde som ešte v sobotu absolvoval dosť značnú tréningovú záťaž. Náročný kemp v Čechách určite poznačil môj výkon i dosiahnutý výsledok. Nebolo to však úplne zlé. Do ´polky´ som jazdil v skupinke, ktorá strácala asi pätnásť sekúnd na prvých troch jazdcov, no to potom sa už prejavila únava,“ rozprával Ulík.

Medzi kadetmi si tretiu priečku vyjazdil Ján Vierik z Liptovskej Osady, rýchlejší boli len zahraniční súperi, Poliak a Čech. „Po dlhšej pretekárskej pauze som si aj odvykol od predsúťažných stresov a dáko mi ani nechýbali. Keďže na tréningoch sme sa zatiaľ sústredili hlavne na vytrvalosť, nie som veľmi vyjazdený a nohy dostali dosť zabrať. Okruh bol technický a zároveň výživný. Celkove som určite spokojný,“ dal sa počuť 16 – ročný Osaďan.

Medzi veteránmi bol z Liptákov najlepší Miroslav Hulej (Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok), štvrtý v kategórii masters C. „Štart sezóny som privítal s úsmevom, s radosťou a s dobrou formou. Boli to pekné preteky, kvalitne zorganizovaní na krásnej, no náročnej trati, s medzinárodnými parametrami. Na začiatku som sa držal aj takej legendy ako je niekdajší skvelý cyklokrosár Ondrej Glajza. Štvrté miesto považujem za super výsledok. Len mimochodom, spolu s klubovým kolegom Milanom Jánošíkom sme boli jediní pretekári v tejto kategórii, čo sme celú trať zvládli bez zosadnutia z bicykla,“ nezakrýval len príjemné pocity Hulej.

Z výsledkov – muži elite: 1. Zamrožniak (Poľ.) 1:42,49, 6. Ulík (Expres CZ Tufo Team Kolín/Liptovská Osada) 1:46:47, 20. K. Jánošík (Pro Efekt team/Liptovská Lúžna) 1:53:34, kadeti: 1. Garnek (Poľ.) 45:56, 3. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) 47:06, kadetky: 1. Pernická (ČR) 40:38, 12. S. Bystričanová (ŠKC Liptovská Lúžna) 49:08, muži masters „B“: 1. Barényi (Trek CK Oslany) 45:35, 9. Martiška (KNAC) 54:24, „C“: 1. Kacina (Climber Sport Team) 39:19, 4. Hulej 41:53, 6. M. Jánošík 43:19 (obaja KNAC).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia