Podkošová pätnástka zdolala najlepšie družstvo zo západu

Podkošová "pätnástka" zdolala najlepšie družstvo zo západu

RedakciaŠport22.3.2023

Staršie žiačky (U 15) MBK Ružomberok, ktoré s plným bodovým ziskom ovládli základnú časť ligovej súťaže vo svojej vekovej kategórii, výborne vykročili aj do nadstavby o 1. - 8. miesto, a to víťazstvami v Šamoríne (55:49) a v Bratislave nad Slovanom (82:55).

Trénerka mladej Ruže Iveta Bieliková, so svojimi asistentom a manažérom družstva Jozefom Smolekom, takto získali prvé informácie o družstvách zo západu. „Boli sme zvedaví, aký je aktuálny pomer síl medzi najlepšími tímami zo základných skupín. Slovan bol prvý v západnej, keď prehral jediný zápas, a to so Šamorínom. Ten skončil tretí, druhá priečka patrila Piešťanom. Hoci sa nadstavba len začala, tieto konfrontácie veľa napovedali. Črtá sa dosť značná vyrovnanosť medzi piatimi celkami – Slovanom, Piešťanmi, Šamorínom, Young Angels Košice a nami. Každý výsledok je tiež dôležitý z hľadiska nasadenia pre záverečný Final Eight,“ vravel J. Smolek a k posledným stretnutiam dodal: „V oboch zápasoch bola fyzická a výšková prevaha na strane súperiek. Proti Šamorínu družstvu po sľubnom začiatku škrípala hlavne obrana. Za vysokým víťazstvom nad Slovanom bol zlepšený celkom sympatický výkon.“

Za povšimnutie stojí aj strelecká potencia Michaely Oravcovej, ktorá počas dvoch dní dosiahla 65 bodov.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 49:55 (21:33), M. Oravcová 33, Koristová a Synaková po 5, Slovan - Ružomberok 55:82 (30:36), M. Oravcová 32, Koristová 26.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia