Podkošová Ruža má svoje tímy aj na Orave

Podkošová Ruža má svoje tímy aj na Orave

RedakciaŠport10.4.2022

Do portfólia Mestského basketbalového klubu Ružomberok patria aj dve družstvá, u ktorých v názve nenájdete meno centra dolného Liptova. Sú to mladšie žiačky (U 13) a mladšie minižiačky (U 11) Orava BasCats. Prvému, pod vedením ružomberského kouča Michala Porubčana patrí v regionálnej súťaži v skupine Východ štvrtá priečka a druhý, ktorý trénuje Branislav Lastič z tamojšieho regiónu, je na čele skupiny Stred.

Na Orave sme začínali pred štyrmi rokmi, najprv to boli krúžky všeobecnej prípravy pre prípravkárov. Ďalší rok už vzniklo družstvo, ktoré momentálne pôsobí v kategórii U 13. Do nového projektu sa išlo čisto z pragmatických dôvodov, a to mať väčší región, pre podchytenie talentov, keďže Ružomberok i celý okres je dosť malý. Ide o naše družstvá, hoci hrajú pod lokálnou hlavičkou,“ objasnil krok ružomberského klubu jeho výkonný riaditeľ Radoslav Popelka.

Podkošová mlaď na Orave našla svoj stánok na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne, kde „baby“ štyrikrát do týždňa trénujú i hrávajú svoje domáce zápasy.

Nemalo by však zostať len pri dvoch tímoch. „Aj v Dolnom Kubíne chceme rozšíriť naše družstvá. Ďalší zámer je taký, že po skončení základnej školy ´decká´ stiahneme k nám a vyskladáme spoločné kadetské družstvo. Robiť zatiaľ nejaké závery, by bolo predčasné, určite však z tohto formátu mám príjemný pocit. V oravských družstvách sa črtajú talenty,“ dodal R. Popelka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia