Podkošová Ruža podpísala ďalší kontrakt s Jurajom Sujom

Podkošová Ruža podpísala ďalší kontrakt s Jurajom Sujom

RedakciaŠport19.6.2020

Juraj Suja zostáva trénerom basketbalistiek MBK Ružomberok. V kolektívnom profesionálnom športe na Slovenku je to unikát. 39 – ročného kouča, čaká už ôsma sezóna v jednom klube.

Do centra dolného Liptova rodák z Lučenca, ktorý ako aktívny hráč hájil v najvyššej súťaži farby BK E.S.O. Lučenec, Chemosvitu Svit a MBK Rieker Komárno, kde aj pri mužoch začal trénerskú dráhu, prvý kontrakt s MBK Ružomberok podpísal ešte v máji 2013. V tom čase „štafetový kolík“ prevzal po Štefanovi Svitekovi, ktorý mieril do Wisly Krakov. Pred ružomberským angažmánom Suja viedol ženy Šamorína.

Dohodli sme sa na ďalšej spolupráci, ale nezakrývam ani obavy. Moje pocity sú trochu zmiešané, keďže momentálne nikto nevie, ako bude vyzerať družstvo pre najbližšiu sezónu. Verím, že vedeniu sa podarí pozháňať aj ďalšie financie, aby Ružomberok opäť dal dokopy dobrý tím a aby sme mohli nadviazať na predchádzajúcu robotu,“ vravel basketbalový odborník a dodal: „Ja som pozitívny človek a tak dúfam, že všetko dobre dopadne.“

Čo sa týka hráčskeho kádra aj naďalej platné kontrakty majú Miroslava Mištinová, Teodora Turudičová, Radka Stašová a Viktória Havranová. Tvorba družstva je momentálne nosnou úlohou. Suja, ktorý je tiež koučom národného družstva žien (to momentálne absolvuje tretí 5 – dňový blok letného kempu v Piešťanoch), plánuje s klubovou prípravou na novú sezónu začať 5. augusta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia