Podkošová Ruža sa pripravuje na semifinálové play-off

Podkošová Ruža sa pripravuje na semifinálové play-off

RedakciaŠport20.3.2023

Včera (19. marca) si basketbalová Ruža splnila svoju „povinnosť“, keď v Poprade vyhrala 67:46, a tak po najkratšej ceste, tak ako sa očakávalo, je v semifinále. Pripomeňme, že v Koniarni prvý duel vyznel 83:59 pre hostiteľky.

Ťažko porovnávať naše štvrťfinálové stretnutia. Rozdiel bol hlavne v tom, že doma dievčatá aj prehrávali, no v odvete okrem stavu 3:3, vkuse viedli, takže od začiatku mali kontrolu nad zápasom,“ uviedol tréner ružomberských žien Juraj Suja.

Čiernou škvrnou včerajšieho podvečera bolo zranenie Lucie Hadačovej. „Išla som do doskoku, kde bolo viac hráčok a bola z toho zrážka. Pri dopade na zem sa mi koleno nepríjemne zvrtlo do vonkajšej strany a ďalej som v zápase nemohla pokračovať. Noha aj napuchla a cítiť, že to miesto je ponaťahované. Zajtra ma čaká magnetická rezonancia, Dúfam, že to nebude nič vážne,“ objasnila svoje patálie ružomberská pivotka.

Podobne, ako v prvom súboji, aj v odvete, Ružomberku chýbala Viktória Havranová. „Najprv ma stopol pravý členok, kvôli natrhnutej šľache. Potom mi zase zápal, po predchádzajúcej chorobe, ´sadol´ na ľavé rameno, ktoré mám operované. Už je to lepšie, no uvidíme ako dopadne kontrola u doktora Michala Slašťana. Až po nej bude známe, či v prvom semifinále nastúpim,“ dozvedeli sme sa od dôležitej persóny na ružomberskom obvode.

Všetky stretnutia prvého vyraďovacieho kola sa skončili po dvoch meraniach síl. Z tabuľkovej hornej štvorky sa do semifinálovej spoločnosti nedostal Šamorín, ktorý zostal na štíte Young Angels Košice.

Už v sobotu (25. marca) sa rozbehne semifinálový program, keď Ružomberok vyzve Sláviu Banská Bystrica a Piešťanská Čajky nastúpia proti Young Angles Košice. „V prvom rade sa musíme dať nejako zdravotne dokopy. Čo sa týka tréningového procesu, ide o pilovanie základných vecí, ktoré v súčasnosti dievčatá neplnia, a to hlavne v obrannej fáze,“ prezradil Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia