Podkošové ružomberské zlato, plus striebro a hodnotiace pohľady

Podkošové ružomberské zlato, plus striebro a hodnotiace pohľady

Ján SvrčekŠport5.6.2023

Vlani v kategórii U 14 družstvo trénerky Ivety Bielikovej získalo na majstrovstvách Slovenska strieborné medaily a po roku, o stupienok vyššie (U 15) sa z Piešťan vracalo s majstrovským titulom. Staršie žiačky MBK Ružomberok vo štvrťfinále zdolali BAM Poprad 76:29, v semifinále ŠBK Šamorín 5036 a vo finále Young Angels Košice 73:57.

Áno, špeciálne sme sa pripravovali na to, aby sme hneď od začiatku na súperky vyleteli,“ pritakal, pri návrate k finálovému duelu, manažér ružomberskej dievčenskej „pätnástky“ a Bielikovej asistent Jozef Smolek. „Prvá štvrtina bola z našej strany excelentná. Družstvo vyrukovalo agresívnou obranou a Košičankám nedovoľovalo absolútne nič. Takýmto spôsobom sa hráčky dostávali aj k streleckým príležitostiam. Rovnaký trend sa nám podarilo udržať tiež v druhej ´desaťminútovke´, a tak do prestávky náskok narástol na dvadsať štyri bodov – 47:23. To už bolo viac – menej rozhodnuté. V tretej a v poslednej štvrtine, aj preto, že dievčatám ubúdali sily, sme využívali väčšiu rotáciu. Tým náš výkon trošku išiel dole. Napriek tomu až do konca sme mali kontrolu nad finále.“

Do All Stars kompetentní vybrali aj Ružomberčanku Michaelu Oravcovú, ktorá si odniesli tiež Cenu MVP, čiže bola vyhlásená za najužitočnejšia hráčka turnaja.

Mladšie žiačky (U 13) MBK Ružomberok na svojej „republike“ v Žiline, pri hracom systéme s každý s každým, štyri stretnutia, viac – menej suverénne zvládli, akurát hneď prvý deň, vo svojom druhom vystúpení podľahli Ivanke pri Dunaji 32:48. To ich síce stálo titul, ale aj striebro má vysokú hodnotu. „Nebolo to vôbec jednoznačné stretnutie, lenže výrazne ho ovplyvnil náš zlý úvod. Už v 3. min. som bol nútený zobrať si oddychový čas. Postupne sme sa do zápasu vrátili. Musím ale priznať, že Ivanka nás prevýšila fyzicky a hlavne svojimi skúsenosťami. Nie náhodou sedem jej hráčok pred týždňom bolo súčasťou tímu, čo sa stal majstrom republiky vo vyššej kategórii U 14. Kolegovia, tréneri sa zhodli, že Ivanka a Ružomberok sú niekde inde ako ostatné družstvá. S našimi výkonmi som veľmi spokojný,“ konštatoval tréner ružomberskej „trinástky“ Anton Panis.

V Žiline sa vyhlasovali dve All Stars, v „áčku“ z MBK boli dekorované Laura Chovanová a Veronika Nemčeková a v „béčku“ Barbora Dorková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia