Podkošový magnet: Košice - Ružomberok

Podkošový magnet: Košice - Ružomberok

RedakciaŠport22.1.2022

Dnes v 3. kole nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto Niké extraligy sa ružomberské basketbalistky predstavia v Košiciach. Ich duel s Young Angels má úvodný rozskok o 16. hod.

Družstvo z východoslovenskej metropole v nadstavbe obe doterajšie stretnutia začalo vlažnejšie, no úspešne ich preklopilo do víťazného konca. V Piešťanoch „anjelky“ v 37. min. strácali dvanásť bodov, no napokon získala skalp vicemajstra – 75:74. Pred týždňom v Banskej Bystrici s ŠKP 08 po úvodnej štvrtine prehrávali 14:24, po polčase 37:40, i tak spod Urpína odchádzali so vztýčenými hlavami – 69:63.

Košičanky dokázali vyhrať v Piešťanoch a to hovorí za všetko. Musíme ich vážne rešpektovať,“ vyhlásil kouč podkošovej Ruže Juraj Suja, ktorý naposledy absolútne nebol spokojný so svojimi „babami“, ktoré v Koniarni podľahli Čajkám 54:58 a tým prišli o nulu v kolónke prehier. „Oproti predchádzajúcemu stretnutiu musí byť všetko lepšie,“ zdôraznil šéf ružomberského realizačného tímu. „Samozrejme, prebrali sme si s hráčkami tento zápas. Jedna prehra ale nie je dôvodom na paniku. Treba si uvedomiť, že nie sme neporaziteľný tím. Zároveň všetci dobre vieme, že náš výkon nebol dobrý. Slabá bola percentuálna úspešnosť streľby i ďalšie štatistické parametre družstvo malo veľmi zlé. Do toho prišli diery v obrane a výsledkom bola prehra.“

Iný cieľ dnes ružomberský kolektív ani nemôže mať, ako vrátiť sa na víťaznú vlnu. „Dievčatá vedia, čo majú robiť, proti Piešťanom to však nenapĺňali. Predovšetkým pri bránení mám na celé družstvo iné, oveľa vyššie požiadavky. Potom možno príde i strelecký deň,“ dodal Juraj Suja.

V základnej časti extraligového ročníka 2021/2022 Ružomberok doma zdolal Young Angels 73:63 a pod košickými košmi 85:62.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia