Podľa A. Mojžiša je výsledok spravodlivý

Podľa A. Mojžiša je výsledok spravodlivý

RedakciaŠport18.12.2021

Keď 18. septembra ružomberskí futbalisti vo svojom siedmom zápase doma v dueli s Dunajskou Stredou vyšli naprázdno (1:2), bola to ich prvá prehra v sezóne. Predtým však mali na svojom konte len jedno víťazstvo a päť remíz, teda osem bodov. Potom už ale fortunaligista spod Čebraťa nabral poriadny drajv a v ďalších jedenástich zápasoch vykopal 28 (!) bodov.

Včera si Ruža nezobrala zo Žitného ostrova požičané, ale „egál“ z MOL arény má svoju hodnotu. Chlapci ho uhrali s legionárskym tímom, vyšperkovaným viacerými individualitami, na čele s najlepším futbalistom Maďarska za rok 2021 Andrásom Schäferom. „Každý bod zvonku je cenný a z Dunajskej Stredy zvlášť. Aj vzhľadom na to, že sme zápas dohrávali so zraneným Martinom Rymarenko. Pri jednom útoku si zranil sval a už sme nemohli striedať. Maťo zaslúži veľkú pochvalu za to, že zostal na ihrisku až do konca. Napokon ešte mohol aj rozhodnúť zápas. Veru, bolo by to zaujímavé, keby v nadstavenom čase trafil bránu a sieť,“ rozhovoril sa ružomberský stopér Alexander Mojžiš.

Devätnáste kolo Fortuna ligy otvoril duel, ktorý mal grády a ponúkol zaujímavé futbalové predstavenie. „Bol to dobrý zápas, diváci pri ´telkách´ si určite mohli prísť na svoje. Akurát chýbali góly. My sme mali dve dobré šance, škoda, že sa neujali. Podľa mňa išlo o vyrovnané, remízové stretnutie. Myslím si, že obe strany môžu byť s bodom spokojné. Čo sa týka mňa, výborne som sa na ihrisku cítil,“ pokračoval Mojžiš.

Kým do prestávky hostia dvakrát trafili konštrukciu brány (Regáli a Fabiš), tak v druhej polke, hlavne v jej závere bol aktívnejší a nebezpečnejší DAC. „Vedeli sme, že sila súpera je najmä na krajoch. Snažili sme sa eliminovať prednosti Dunajskej Stredy a nepúšťať ju do dákych veľkých šancí. Jej hráči sa usilovali zbiehať za našu obranu a tak hroziť. Boli tam i časté nákopy. Stále bolo treba byť v pozore a v strehu. Až na pár výnimiek sme jednotlivé situácie dobre zvládli,“ opisoval ofenzívu DAC – u ružomberský obranca.

Zvedaví sme tiež boli, či pri absencii nemocného Petra Struhára, asistent Peter Tomko rovnakým spôsobom mužstvo koučoval. „Trochu tam boli rozdiely, ale veľmi sa to nelíšilo. Ani čo sa týka emócii nezbadal som rozdiel. Veď asistent bol v neustálom kontakte s trénerom Struhárom,“ odvetil Mojžiš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia