Podľa I. Krajčírika v jeseni chýbali hlavne góly a víťazstvá

Podľa I. Krajčírika v jeseni chýbali hlavne góly a víťazstvá

RedakciaŠport8.12.2022

Počas jeseni 2021 brankár MFK Ružomberok Ivan Krajčírik odchytal všetkých devätnásť fortunaligových duelov, pričom v desiatich ho zdobilo čisté konto. Teraz, keď nastúpil dvanásťkrát, neinkasoval v štyroch zápasoch.

Áno, núl vzadu bolo viac, ale nie je to iba o tom, či brankár dostane gól. V prvom rade sme potrebovali víťazstvá a chýbali nám naše góly. Päť výhier je strašne málo. Z môjho pohľadu sme vpredu boli dosť zbrklí, pri koncovke absentoval väčší pokoj,“ rozhovoril sa strážca ružomberskej svätyne. V aktuálnej sezóny sa Ruža po osemnástich jesenných kolách dostala na kótu 21 gólov, no pred rokom presných „trief“ bolo tridsať jeden, keď o jedno kolo mužstvá odohrali viac.

Čo sa týka defenzívy, tu si MFK pohoršil o šesť „gólikov“ a z trinástich sa posunul na devätnásť. „Nebolo to iba o obrane. Vlani nám výrazne svojim pressingom pomáhali hráči zo stredu i z útoku. Túto jeseň to až tak nefungovalo,“ vravel ďalej 22 – ročný gólman.

Krajčírik v Konferenčnej lige odchytal všetky štyri stretnutia (doma a vonku so Žalgirisom Kaunas i dvakrát proti FC Riga), ale v domácej súťaži po 2. kole mal 6 – zápasovú vynútenú pauzu. „Zranil som sa v Kaunase. Išlo o predný stehenný sval. Potom som ešte nastúpil doma proti Podbrezovej a ´pohári´ v stretnutiach s Rigou,“ vysvetlil svoj výpadok bývalý reprezentant do 21 rokov.

Ružomberskej brankárskej jednotky sme sa tiež spýtali, aké hodnotenie by sám sebe nastavil za doterajšiu fázu ligového ročníka 2022/2023. „Myslím si, že začiatok sezóny nebol zlý, lenže potom ma vyradilo zranenie. Po návrate som odchytal celkom fajn zápasy. Azda až na jeden, a to posledný so Zlatými Moravcami, keď ma veľmi mrzí inkasovaný vyrovnávajúci gól. Naopak, proti Trnave som zase podal svoj najlepší výkon v kariére,“ uviedol Krajčírik.

Poslednou futbalovou akciou tohto muža v roku 2022 bol „Mikuláš“ na Základnej škole Klačno. „Momentálne oddychujem a venujem sa rodine. Žiadne doplnkové športy nehodlám počas dovolenky zaradiť. Len sa budem držať individuálneho tréningového plánu,“ pripojil mladý ružomberský brankár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia