Podmienky v Rakúsku M. Ulíkovi nesadli

Podmienky v Rakúsku M. Ulíkovi nesadli

RedakciaŠport23.3.2021

Po návrate z mesačného pobytu v Turecku horský cyklista Matej Ulík z Liptovskej Osady štartoval na pretekoch MTB cross country UCI C1 s názvom KTM Kamptal Trophy – UCI C1 v rakúskom Langloise. Slovenský reprezentant v konkurencii 82 jazdcov z jedenástich krajín skončil na 19. mieste.

Netajím, čo sa týka umiestnenia, mal som iný plán, výsledkovo je to naozaj nič moc, hoci pocitovo to nebolo najhoršie,“ vyhlásil 23 – ročný cyklista, člen Expres CZ-Scott Team - u Kolín. „Bolo strašne chladno a išlo sa na blate. Podmienky mi absolútne nevyhovovali, v tej zime mi prestal fungovať aj materiál. Odštartoval som slušne, bol som na nejakej piatej pozícii, lenže postupne som sa začal prepadávať. Nechcem sa vyhovárať, avšak možno svoje urobila aj únava z dlhého tureckého kempu, či skok zo slnečnej dvadsaťstupňovej destinácie do rakúskeho mrazu. Tých faktorov určite bolo viac,“ povedal Ulík k samotným pretekom.

Dátum ďalšieho štartu Osaďan momentálne nepozná. „Do Veľkej noci sa už nič neudeje, uvidíme, čo bude ďalej. Do úvahy prichádza viac variant,“ dodal Matej Ulík.

Z výsledkov: 1. Cink (ČR) 1:35:25, 2. Lukasik 1:36:22, 3. Wawak 1:36:36 (obaja Poľ.), 19. Ulík 1:43:09 (SR).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia