Pohár, medaily a šály pre futbalistov Hrboltovej

Pohár, medaily a šály pre futbalistov Hrboltovej

RedakciaŠport3.7.2022

Futbalisti ŠK TJ Iskra Hrboltová včera boli dekorovaní zlatými medailami za prvenstvo v siedmej lige ročníka 2021/2022. Zároveň si prevzali aj pamätné šály. Kapitánovi mužstva Petrovi Bistiakovi predseda športovo-technickej komisie Liptovského futbalového zväzu Jaroslav Dráb odovzdal pohárovú trofej. Slávnostnú ceremóniu Hrbolti zabalili do Memoriálu Vendelína Kmeťa a Jozefa Húšťu.

Keď som bol nútený odísť z Černovej, dal som si rok pauzu a už mi futbal ani dáko nechýbal. Vtedy ma oslovil tamojší podpredseda Emil Lauko. Najprv som funkcionárom núkal rôzne iné mená, ale nič z toho nevyšlo. Tak som povedal, že popri funkcii delegáta, pomôžem mužstvu pri domácich zápasoch. No napokon, bolo všetko inak, skončil som ako delegá a pokračujem v trénerskej ceste,“ vysvetlil svoj príchod do TJ Iskra Milan Krivoš, ktorý ako hlavný koč za dve sezóny vytiahol mužstvo ôsmej do šiestej ligy.

Chceli sme ísť zase vyššie, no nečakal som, že sériu bez prehry natiahneme až na 35 zápasov. Až potom, keď už bolo o všetkom rozhodnuté, prišiel ´výbuch´ v Lúčkach 0:5,“ rozhovoril sa šéf kabíny Bistiak. „Dokázali sme zvládnuť aj kritické situácie, keď ´mančaft´ nebol kompletný. Napríklad do Hýb sa išlo bez siedmich hráčov základnej zostavy, no aj tak sme naplnili víťazný plán. Veľmi dôležitým faktorom bol nástup Petra Kubačáka, predtým nášho trénera, na predsednícku stoličku. Odvtedy futbal v Hrboltovej zase napreduje.“

Prišli sme spolu manželkou z Kysúc na Liptov, keď som začal slúžiť vo Vojenskom útvare v Ružomberku. Najprv sme bývali v byte a potom došlo k sťahovaniu do Hrboltovej. Dva roky som sa venoval hlavne prácam na dome, nuž a potom ma chalani oslovili a začal som v Hrboltovej ako hráč, pričom rok som aj trénoval, kým nebol oslovený Milan Krivoš. V klube potom nastali menšie problémy, prišli voľby a chalani ma zvolili za predsedu. Všetci hráči chceli, aby som to zobral do svojich rúk,“ opísal svoju trajektóriu na pozíciu šéfa „koženej“ v ružomberskej mestskej časti P. Kubačák.

Nováčik najvyššej liptovskej súťaže sa môže pýšiť aj veľmi pekným trávnatým kobercom, ktorý mu môžu závidieť i mužstvá z vyšších futbalových poschodí. „Myslím si, že u nás v Hrboltovej, každý z doterajších predsedov sa pričinil o chod futbalového klubu. Teraz prišiel Peter Kubačák, aby to manažérsky zastrešil. Už bolo vybudované určité, no dôležité zázemie. Veľmi sa teším z postupu a hlavne, že naše ihrisko žije, že sa nenaplnili slová neprajníkov, na čo nám to je, kto tu bude hrávať,“ vravela očividne spokojná ružomberská poslankyňa za Hrboltovú Anna Šanobová.

Víťazom turnaja sa stalo mužstvo TJ Olešná, druhá priečka patrila Hrboltovej a tretia výberu Liptova.

Výsledky: Hrboltová – Olešná 2:2, Olešná – výber Liptova 13:3, Hrboltová – výber Liptova 5:0.

Organizátori ocenili aj najlepších jednotlivcov – brankára Michala Kmeťa (Hrboltová), hráča Filipa Todeka (výber Liptova) a strelca Pavla Zinka (Olešná), autora šiestich gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia