Pohárová súťaže na lezeckej stene

Pohárová súťaže na lezeckej stene

RedakciaŠport18.11.2022

Zajtra (19. novembra) sa v telocvični Základnej polytechnickej školy v Ružomberku uskutoční 9. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár.

Podujatie (zatiaľ) malo len jednu výluku a to v roku 2020 kvôli covidu. Tento rok sa na tamojších lezeckých cestách, ktoré nie tak dávno prešli komplexnou rekonštrukciou a modernizáciou, bude súťažiť už druhýkrát. V januári sa totiž konala ôsma kapitola podniku, ktorý je venovaný pamiatku prvého predsedu horolezeckého oddielu v Ružomberku Bronislavovi Ulenfeldovi. To však boka náhrada za rok 2021.

Vraciame sa k pôvodnému formátu, teda aj ku kategóriám do desať a štrnásť rokov. Kým v minulosti naša súťaž bola spätú s veľkonočným termínom, teraz sme zvolili jesenný dátum. Na jar, už ľudia dosť chodia na skialp, prípadne aj vonku lezú.“ objasňoval zmenu v kalendári Július Stančok z HK Iames Ružomberok.

Na 9. hod. je naplánovaný začiatok súťaží mládežníkov do desať a štrnásť rokov a od štrnástej hodiny prídu na rad dospelí a kategória u 18.

Na základe predbežných prihlášok očakávame veľmi slušnú účasť. Azda aj návrat do obdobia pred pandémiou,“ doplnil J. Stančok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia