Pohľad do trénerskej personalistiky

Pohľad do trénerskej personalistiky

RedakciaŠport26.7.2022

V mládežníckom úseku MFK Ružomberok došlo počas leta k niektorým zmenám na trénerských postoch. „Devätnástky“, ktorá je na vrchole mladej pyramídy sa ujal 28 – ročný Košičan Ondrej Vilner. Jeho otec je bývalý známy basketbalový tréner, ktorý dlhé roky pôsobil v Slávii PF Banská Bystrica, potom na východe republiky (Košice, Rožňava) a ako reprezentačný kouč bol pri juniorkách a „dvadsiatke“.

„Som odchovancom 1. FC Košice. Ďalej som hrával za MFK Košice, Ličartovce a Lokomotívu Košice, kde som aj vstúpil do dospeláckeho futbalu. Predčasne moju hráčsku kariéru ukončilo vážne zranenie kolena. Išlo o roztrhnutý predný krížny a bočný väz. Vtedy som sa rozhodol pre vysokoškolské štúdium, trénerský smer. Vo VSS, či v FC Košice som viac – menej prešiel všetkými kategóriami mládeže. Naposledy som v tomto klube pôsobil ako šéftréner prípraviek. Už je to takmer deväť rokov, čo sa venujem trénerskej práci,“ prezradil čo - to o sebe Vilner, ktorí pri starších dorastencoch vystriedal Rastislava Urgelu.

Trénerom „sedemnástky“ sa stal Tadeáš Lacko, pričom doterajší hlavný kouč Marek Herčut prešiel do realizačného tímu A mužstva ako videoanalytik. Ženy už nemá na starosti Ľuboš Žihlavník (v štruktúrach klubu však pokračuje), ale Jaroslav Súkeník, ktorý pod Čebraťom svojho času robil asistenta u družstva mladších dorastencov U 17.

Tréneri mládežníckeho úseku MFK Ružomberok. U 19: Ondrej Vilner (asistent Miroslav Droppa), U 17: Tadeáš Lacko (Filip Sliačan), U 16: Miroslav Latiak (Peter Kiša), U 15: Ivan Hvoľka (Tomáš Pažítka), U 14: Samuel Lacko (Tomáš Slosarčík), U 13: Peter Hoferica (Peter Kudlička), U 12: Adrián Drígeľ (Samuel Kozolka), U 11: Róbert Hazucha (Ambróz Zuzák), U 10: Branislav Ružička (Ľuboš Žihlavník), U 9: Tomáš Slosarčík (Peter Dudko), U 8: Samuel Kozolka (Peter Hoferica), U 7: Filip Sliačan (Ambróz Zuzák), ženy: Jaroslav Súkeník, WU 19 (dorastenky) a 15 (žiačky): Igor Bella (Ľuboš Žihlavník).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia