Pohľad na ambiciózne tímy A. Panisa

Pohľad na ambiciózne tímy A. Panisa

Ján SvrčekŠport2.1.2024

Mládežnícky tréner MBK Ružomberok Anton Panis má opäť pod svojou kuratelou dve družstvá - žiačky (U 14) a mladšie žiačky (U 13).

"Štrnástka" je síce momentálne (o bod) druhá v skupine Stred základnej časti súťaže, za Sláviou ŠKP 08 Banská Bystrica, avšak všetkých svojich sedem zápasov vysoko vyhrala, pričom Sláviu ŠKP 08, ktorá odohrala už desať stretnutí, dvakrát vyprášila - 69:26 (na turnaji v Banskej Bystrici) a 77:27 (v Handlovej). "Určite som spokojný. Dievčatá sú fajn, družstvo veľmi dobre funguje. Máme niekoľkošikovných dievčat. Keďže zatiaľ súperi na nás nevyvíjajú tlak, musím ja tlačiť na svoje družstvo," uviedol A. Panis. "Nechcem nikoho podceňovať, no vážne konfrontácie očakávam až na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktorý sa opäť bude konať vo formáte Final Six. Samozrejme, kde - čo sa môže udiať. Stačia viaceré zranenia a pri úzkom kádri, už to nemusí byť také jednoduché."

Dievčatám kategórie U 13 v skupine Východ patrí druhá priečka, keď z ôsmich stretnutí získali 15 bodov (7 víťazstiev - 1 prehra). Na čele Young Angels majú 23 bodov (11 - 1), avšak z dvanástich zápasov. "Zatiaľ sme sa s Young Angels stretli dvakrát. Na turnaji v našej hale dievčatá vyhrali 48:44 a v Košiciach sa prehralo naozaj smoliarsky o bod - 51:52. Domáca hráčka, ktorá dovtedy ani nevystrelila na kôš, sekundu pred koncom trafila spoza polovice ihriska. Sami sme si za tú prehru mohli, k tej trojke nemalo dôjsť. Pre naše mladučké a maličké dievčatá obe merania síl s Young Angels boli veľmi cenné," konštatoval A. Panis. Aj v tejto kategórii naozaj do tuhého pôjde až na republikovom turnaji Final Six, ktorý sa bude hrať systémom každý s každým, no A. Panis prízvukuje: "Nemôžeme sa tak pozerať na sezónu, že o úspechu, či neúspechu sa rozhodne až na jej konci. V oboch svojich kategóriách vediem dievčatá k tomu, že každý najbližší zápas musia brať ako finále majstrovstiev Slovenska."

V aktuálnej sezóne sa základná časť v U 13 a v U 14, hrá novým systémom, a to turnajovým spôsobom, za účasti troch, maximálne štyroch tímov.

V uplynulej sezóne Anton Panis s rovnakými, samozrejme (vtedy) s o rok mladšími partiami, získal na "Slovensku" dve striebra, v kategóriách U 13 a U 12.

Foto. Facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia