Pohľad na basketbalové kadetky

Pohľad na basketbalové kadetky

RedakciaŠport1.3.2023

Mladé ružomberské basketbalistky v lige kadetiek (U 17) v nadstavbovej skupine o 1. - 8. miesto v predchádzajúcom dvojkole vyhrali v Bratislave nad Slovanom 66:56 a podľahli v Šamoríne po predĺžení 80:82.

Tá prehra nemusela byť. Viac ma však škrie, že dievčatá tridsať minút neukázali našu hru, tú, vrátane predĺženia vytiahli len na pätnásť minút. No tiež treba mať na zreteli fakt, že Šamorín je víťaz skupiny západ s bilanciou 12 víťazstiev – 0 prehier, čo svedčí o jeho sile,“ konštatoval tréner ružomberského družstva Miroslav Futo.

Ružomberčanky v skupine východ skončili druhé (7 víťazstiev – 3 prehry), za stopercentnými Young Angels Košice (10 – 0). V nadstavbe zatiaľ odohrali štyri stretnutia. Predtým so Sláviou ŠKP 08 Banská Bystrica pod Urpínom prehrali 47:55 a na druhý deň vo svojej Koniarni ju zdolali 70:37. „Je to dievčenský basketbal, tam takéto rozdielne výsledky, hoci v rozpätí osemnástich hodín, nie sú ničím výnimočným. Avšak najdôležitejším faktorom našej prehry bola neúčasť Márie Štefančovej. Tá, po dohode s trénerom žien Jurajom Sujom, v ten deň bola k dispozícii ´áčku´, a tak do Bystrice necestovala. V našom prípade ide o kľúčovú hráčku,“ vysvetľoval M. Futo.

Po skončení nadstavbovej hornej „osmičky“, ktorá je rozpísaná do 14. mája 2023, všetky tímy čaká Final Eight. „Turnaj sa bude hrať systémom play-off, teda v 1. kole prvý s ôsmym, druhý so siedmym atď. Takže náš cieľ je skončiť v tabuľke čo najvyššie. Vzhľadom na kvalitu kádra a jednotlivých hráčok, určite dievčatá majú na medailu, pričom môžu zabojovať i o titul. Viacero aspektov však bude dôležitých. V neposlednom rade tiež miesto, teda organizátor záverečného turnaja,“ dodal M. Futo.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 56:66 (26:37), Štefančová 20, Michaličková 18, Jarinová 11, ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 82:80 (31:26, 73:73), po predĺžení, Štefančová 26, Michaličková 18, Ďuratná 16.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia