Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 16

Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 16

Ján SvrčekŠport7.6.2023

V kategórii U 16 mlaď MFK Ružomberok, po lanskom bronze, to dotiahla až na majstrovský titul. Družstvo trénera Miroslava Latiaka a jeho asistenta Petra Kišu ovládlo 14 – členný prvoligový pelotón so ziskom 66 bodov (21 víťazstiev – 3 remízy – 2 prehry). Druhá priečka patrí MŠK Žilina (63) a tretia Spartaku Trnava (58). Ružomberský tím dôležitý základ celému úspechu položil ešte v jesennej časti, ktorú ukrojil bez jedinej prehry. Vtedy mal plus tri body na tretí AS Trenčín.

„Všetci hráči celý futbalový rok veľmi dobre pracovali, úplne sa vyhli nejakým výkyvom. Je pravda, že na jar prišli aj dve prehry, avšak s kvalitnými súpermi. Tá na Slovane (0:1) ani nemusela byť. Bol to zápas, v ktorom si chalani vypracovali viaceré šance, lenže zostali nepremenené. Čo sa týka Žiliny, tu treba priznať, že súper odohral výborné stretnutie, naopak nám nevyšlo. Sezónu jednoznačne musím len pozitívne hodnotiť a vyzdvihnúť prístup hráčov k tréningom i k zápasom. Žilina, známa so svojou špičkovou mládežníckou koncepciou, akurát v tejto dorasteneckej kategórii nezískala titul,“ rozhovoril sa M. Latiak.

Ružomberská „šestnástka“ iba desaťkrát inkasovala, z toho tri razy v jednom zápase, ešte v jeseni v Petržalke (3:3). „Zvlášť sme chlapcom vštepovali, že všetci musia brániť. Samozrejme, niektorým ofenzívnym futbalistom takéto úlohy veľmi nevoňajú. Chalani však do bodky plnili naše zámery v defenzíve, a to prinieslo svoje ovocie. Nedostávali sme góly, keď súperi mali vôbec problém ísť do nejakých šancí. V domácom prostredí družstvo inkasovalo len dva góly, čo je naozaj super,“ odkryl dôležité pozadie úspech M. Latiak.

Štyridsaťdvaročný kouč, ktorý takto dosiahol svoje (doterajšie) kariérne maximum, ani na naše vyzvanie, nechcel ísť do konkrétnych mien, teda uviesť ťahúňov svojej partie. „Každá naša formácia dobre fungovala. Pretoe je ťažko osobitne chváliť niektorých jednotlivcov. Celý kolektív si to odmakal a stále príkladne ťahal za jeden koniec povrazu,“ zakončil Miroslav Latiak.

Najviac gólov: Patrik Jevoš 15, Adam Tittel 11, Martin Bačík 10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia