Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 17

Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 17

Ján SvrčekŠport6.6.2023

Prvý MŠK Žilina (60 bodov), 2. Slovan Bratislava (56), 3. AS Trenčín (55), 4. MFK Ružomberok (53), 5. Spartak Trnava (43). Takúto podobu má prvá päťka v I. futbalovej lige mladších dorastencov U 17. Po jesennej časti „sedemnástka“ spod Čebraťa zimovala taktiež na štvrtej pozícii, s päťbodovou stratou na vedúci Slovan. Na jar však tri kolá Ružomberok bol aj na špici tabuľky a asi každý čakal kovový lesk.

Do nového roka MFK vykročil s dosť šokujúcou prehrou s Duklou Banská Bystrica (1:2), no potom nasledovala fantastická 21 – bodová šnúra, keď družstvo vyhralo sedem zápasov v rade a dokonca aj na Slovane (3:1). „Po stretnutí s Bystricou si chalani priznali, že nehrali dobre, že s tým treba niečo spraviť. Dosť sa natrápili aj v ďalšom kole v Michalovciach, veď ešte päť minút pred koncom prehrávali 1:2. Potom po štandardnej situácii vyrovnali a dokonca stihli výsledok otočiť na 3:2. Smelo môžem povedať, že tento zápas celý tím nakopol. Prišli aj výraznejšie víťazstvá, v Žiari nad Hronom s Pohroním 4:0 a doma proti Popradu 5:0. No boli tam aj ťažko vybojované duely,“ konštatoval tréner ružomberskej partie Tadeáš Lacko.

V posledných štyroch kolách však MFK vykopal len tri body (doma proti Trnave – 1:0), a tak mu pri konečnom účtovaní zostala „zemiaková“ medaila. Začalo to domácou prehrou s Trenčínom (2:3). „Tu sa lámal chlieb. Boli sme lepším tímom, s väčším počtom šancí, celkove to bol pre nás smoliarsky zápas. Následne sa zrodila bodová nula v Žiline (0:2). Stretnutie so súperom, ktorý mal vtedy rovnaký počet bodov ako my, chlapci vôbec nezvládli. No treba povedať, že Žilina sa počas celej sezóny opierala o najkvalitnejší hráčsky káder,“ pokračoval T. Lacko.

V predposlednom kole ružomberská „sedemnástka“ doma vyhrala nad Trnavou 1:0, avšak na záver podľahla Dunajskej Strede 2:3. „Veľká škoda, v prípade víťazstva, by sme brali strieborné medaily. Hrozný bol z našej strany úvod, v 35. min. sa prehrávalo 0:3, potom to už bolo len chytanie zajaca za chvost. Znížili sme na 2:3, pričom ešte zostávalo dosť času aj na preklopenie výsledku. Naša prevaha však bola skôr platonická. Tiež treba spomenúť, že na konci sezóny, nám dosť škrty urobili tiež zranenia chlapcov,“ doplnil T. Lacko.

Najviac gólov: Daniel Lopušek 9, Ľubomír Puzder a Dávid Žmijovský po 7, Lukáš Dvorský, Milan Mikušiak a Leopold Mizerák po 6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia