Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 19

Pohľad na mládežnícke družstvá MFK Ružomberok - U 19

Ján SvrčekŠport4.6.2023

Titul v kategórii U 19 získali futbalisti MŠK Žilina (53 bodov), pred AS Trenčín (49), FC Petržalka (48) a Slovanom Bratislava (45). Na piatej mieste skončil MFK Ružomberok (43), s bilanciou 13 víťazstiev – 4 remízy – 9 prehier). V porovnaní s predchádzajúcou sezónou (33 bodov) sa starší dorastenci spod Čebraťa posunuli o štyri priečky vyššie, no zároveň treba podotknúť, že dlho boli v hre o medaily, dokonca aj o zlato, lenže finiš chalanom, až do posledný zápas v Dunajskej Strede (5:0), nevyšiel. Išlo o štyri prehry v rade.

Sami cítime, že o jednu–dve priečky sme mohli byť vyššie. No myslím si, že celkove prevažujú pozitíva. Veď pred začiatkom súťaže asi nikto nerátal, že Ružomberok bude hrať o popredné umiestnenia. Vo svojom strede máme najlepšieho strelca Viktora Úradníka Traja naši hráči Úradník, Dominik Ťapaj a Kevin Švehla sa dostali do A mužstva a ďalší chlapci majú tam namierené. Narástol aj počet reprezentantov. Naša obrana bola celkove tretia najlepšia obranu a to isté platí o útoku,“ hodnotil tréner ružomberskej „devätnástky“ Ondrej Vilner.

Ruža dokázala vyhrať v Žiline na ihrisku neskoršieho majstra 3:2, a takisto doma s týmto súperom odohrala kvalitnú partiu a smoliarsky tesne podľahla 1:2. Hlavného kouča zvlášť mrzia stratené body so súpermi z nižších priečok. „Akýmsi zlomom bola naša remíza 2:2 v 20. kole v Poprade, keď sa viedlo 2:1. To však nebol jediný zápas s klubmi pod nami, čo sme nezvládli. Sem patria tiež dve remízové stretnutia proti Banskej Bystrici, či prehry v oboch dueloch s Trnavou. Na jar sa nakopilo aj veľa zranení, pričom chýbala adekvátna náhrada z lavičky. Pre zranenie družstvo prišlo o kapitána a jedného z jeho lídrov Mátého Mihályiho. Žiaľ, spomenúť musím tiež zbytočne veľa nazbieraných kariet.“

Zaujímavý je pohľad na dve dielčie tabuľky. V tej domácej Ružomberku patrí siedma priečka s devätnástimi bodmi a v tabuľke zostavenej zo zápasov vonku, druhá (25 bodov). „V jeseni chlapcom nevychádzali domáce stretnutia, keď len dva sa skončili našim plným bodovým ziskom – s Trenčínom (1:0) a s Dunajskou Stredou (5:1). Naopak na súperových ihriskách družstvo v starom roku ani raz neprehralo. Jar sme doma odštartovali veľmi dobre. Potom prišla prehra so Žilinou, keď chlapci mali na to, aby získali aspoň bod. Nuž a v predposlednom kolo nám nevyšiel zápas so Slovanom (1:2), tu však výkon nebol ideálny. Na druhej strane zase bolo plusom, že príležitosť dostali až piati hráči zo ´sedemnástky´, mohli si tak sprobovať oveľa vyšší level,“ vysvetlil dve tváre svojich zverencov Ondrej Vilner.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia