Pohľad na štarty členov ŠK SKI Ružomberok

Pohľad na štarty členov ŠK SKI Ružomberok

RedakciaŠport22.2.2023

Členovia Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok v posledných dňoch štartovali na dvoch súťažiach v Ostrblí – 17. ročníku Memoriálu Jozefa Michalicu a Gustáva Schlanka v behu na lyžiach, ktorý bol súčasťou Pohára Zväzu slovenského lyžovania a na 2. kole Viessman pohára v biatlone v žiackych kategóriách.

Na bežeckom pohári, kde išlo o preteky klasickou technikou, z ŠK SKI Ružomberok milo prekvapil Dávid Palguta, ktorý vyhral kategóriu mladších žiakov, roč. nar. 2011. Na 8. mieste v tejto „spoločnosti“ skončil Matúš Plaskúr. Medzi chlapcami roč. nar. 2012 Marošovi Glembovi patrila štrnásta priečka. Vladimír Vician dosiahol na bronz u veteránov od 60 do 69 rokov.

Biatlonový „podnik“ v Osrblí bol pre väčšinu pretekárov z ružomberskej „trinástky“ prvou súťažnou príležitosťou tejto zimy. V rýchlostných pretekoch u mladších žiakov (roč. nar. 2011) Plaskúr bol klasifikovaný ako šiesty a D. Palguta deviaty. Na druhý deň, v súťaži s hromadným štartom si svoje pozície viac – menej vymenili – šiesty Palguta a siedmy Plaskúr. Medzi prípravkármi, kde sa ešte nestrieľa, len beží, šiesty skončil Jozef Keyzlar a ôsmy J. Palguta.

Za povšimnutie stojí, že na Viessman pohár ŠK SKI v jeho záhlaví sa nachádzal ako hlavný organizátor, keď ho pripravil s ďalšími tromi klubmi KB Čierny Balog, Fan team Banská Bystrica a ŠKP Martin. Takže v akcii boli aj ružomberskí rozhodcovia a rodičia pretekárov. „Všetkým patrí veľké poďakovanie, aj za úžasné nasadenie. Niektorí už mali skúsenosti z našich domácich pretekov v letnom biatlone,“ vyhlásil predseda ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia