Pohľad na U 15 a U 14 MFK Ružomberok

Pohľad na U 15 a U 14 MFK Ružomberok

Ján SvrčekŠport10.1.2024

V I. futbalovej lige staršieho žiactva na jar družstvá MFK Ružomberok budú pokračovať (od 24. februára) v nadstavbovej skupine (Stred + Východ) o titul. V oboch kategóriách (U 15 a U 14), do tejto osmičky postúpili prvé štyri tímy zo Stredu (MŠK Žilina, MFK Ružomberok, MŠK Fomat Martin a RSC Hamsik Academy Banská Bystrica) a Východu (FC Košice, MFK Vranov nad Topľou, MFK Zemplín Michalovce, 1. FC Tatran Prešov), pričom rozhodovalo umiestnenie "pätnástky". Tu sa hrá prakticky odznova, keďže doterajšie výsledky sa do novej tabuľky nerátajú.

Ružomberská "pätnástka" v základnej skupine skončila druhá, s rovnakým 31 - bodovým ziskom (10 víťazstiev - 1 remíza - 1 prehra) ako líder tabuľky Žilina.

Samuel Lacko, tréner Ružomberka: "V jeseni našou hlavnou ambíciou bolo dostať sa do nadstavby, čo sa aj podarilo. Chlapci produkovali futbal na veľmi dobrej úrovni a boli aj vážnym konkurentom Žiline, ktorá v tejto kategórii pravidelne patrí medzi absolútnu špičku na Slovensku. S ňou sme tesne 2:3, prehrali jediný zápas. Smoliarska remíza (3:3) sa zrodila v Žiari nad Hronom s Pohroním, keď naše družstvo viedlo už 3:0. Teraz chlapcov čakajú iba silní súperi, čo je pre nich iba plus. Z celého kolektívu mám príjemný pocit. S jeho prácou, či prístupom k tréningom."

V kategórii U 14 Ružomberok v skupine Stred obsadil štvrtú priečku, keď získal 25 bodov (8 - 1 - 3).

Ivan Hvoľka, tréner Ružomberka: "Naša kategória je v prvom rade príprava na ďalšiu sezónu v ´pätnástke´. Hlavný dôraz kladieme na kvalitný tréningový proces, aby tieto ´decká´ rástli a zdokonaľovali sa. Zároveň sami vidia, koľko ešte driny majú pred sebou. Pracujeme s dosť širokým hráčskym kádrom, a tak v zápasoch príležitosť dostávajú viacerí chlapci. Hoci dáko sa nepozeráme na výsledky, nadstavba nám dosť ukáže, ako na tom sme. Ide o to, aby potom ´pätnástke´ sa družstvo presadilo. Ak sa podarí ešte kolektív doplniť o nejakých dvoch-troch hráčov, o rok môže byť táto partia naozaj konkurencie schopná."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia