Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - III. liga

Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - III. liga

RedakciaŠport10.7.2022

Štyri víťazstvá, štyri remízy a sedem prehier. Také bolo „polčasové“ vysvedčenie futbalistov TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, ktorí v III. lige zimovali na jedenástej priečke. Hrajúci tréner Peter Hoferica sa vtedy zmienil, že pokojne mohlo mužstvo mať aj o desať „bodíkov“ viac.

V jarnej časti však Štiavničania nenadviazali na jesenný mód. V úvode síce vykopali dve remízy – s Kováčovou (2:2) a s Kalinovom (1:1), no potom ťahali šnúru jedenástich prehier za sebou. Až v predposlednom kole sa zrodilo ich prvé a jediné víťazstvo nad Čadcou (1:0). Keďže v odvetnej „polke“ sezóny mužstvo pripojilo iba päť bodov a nastrieľalo „púhych“ desať gólov, zosunulo sa v 16 – člennom pelotóne na predposledné miesto.

Začiatok druhej polovice nebol zlý. Po troch kolách kľudne sa dalo byť na šiestich bodoch. S Kováčovou sme v 72. min. viedli 2:0, pričom druhý gól hostí padol v 90. min., Kalinovo zase vyrovnalo v nadstavenom čase. Takto nám ušli dve víťazstvá, ktoré mohli chalanov nakopnúť,“ uviedol Hoferica.

Výrazne štiavnickú jar poznačila maródka a chýbala tiež doterajšia podpora hráčov z Liptovského Mikuláša, ktorého Družstevník bol farmou. „V jeseni pravidelne chodili na naše zápasy chalani z fortunaligového Tatrana. Boli to kvalitní hráči, veľmi dobre pripravení, doslova rozdieloví, ktorí dokázali sa aj strelecky presadiť. Lenže Mikuláš takisto mal svoje problémy, týkajúce sa hráčskeho kádra,“ objasňoval hrajúci kouč, prečo sa musel spoliehať len na kmeňový „mančaft“.

Keďže šanca získať miestenku v reformovanej tretej lige sa tímu z Ružomberského okresu na jar rýchlo rozplynula, z chlapcov, ktorí išli od prehry k prehre, asi vyprchala i väčšia motivácia. „V ďalšej fázy súťaže už prakticky o nič nešlo, veď tretiu ligu neopúšťalo žiadne mužstvo. To však mužstvo nemôže ospravedlňovať,“ dodal Peter Hoferica.

V sezóne 2022/2023 sa v Liptovskej Štiavnici bude hrať nová štvrtá liga – majstrovstvá regiónu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia