Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - IV. liga

Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - IV. liga

RedakciaŠport12.7.2022

V anulovanej sezóne (kvôli epidemiologickým opatreniam) 2019/2020 patrila futbalistom Bešeňovej v „starej“ piatej lige po jeseni druhá priečka s dvojbodovou stratou na lídra z Oravskej Poruby. Výsledky súťažného ročníka 2020/2021 Stredoslovenský futbalový zväz oficiálne vyhlásil, keď sa naplnil „polčasový“ program. Skupinu B ovládli Bešeňovci s päťbodovým náskokom pred Švošovom.

V štvrtej lige, skupine Sever, mužstvo od termálnych prameňov, po prvej polovici bolo druhé, navyše s jedným zápasom k dobru, keď „púhe“ dva body strácalo na vedúci Makov. Napokon novic vo vyššej spoločnosti skončil tretí, s 55 – bodovým ziskom (18 víťazstiev – 1 remíza – 7 prehier).

Boli zápasy, keď vonku, z rôznych dôvodov, vycestovalo len jedenásť-dvanásť hráčov. Ani ja som dakedy nemohol pre povinnosti pri A mužstve Ružomberka ísť s chlapcami, takisto nie vždy sa dalo našej najväčšej opore Štefanovi Zošákovi. Určite aj táto nekompletnosť sa podpísala pod výsledky. Avšak na vlastnom ihrisku, až na stretnutie proti Tepličke nad Váhom (0:3), mužstvo celý ročník veľmi dobre zvládlo,“ vravel hrajúci kouč OŠK Bešeňová Jozef Kapláň. „V jeseni sme si vytvorili dobrý základ. Isto bola za tým i nováčikovská eufória. Chlapci si vyššiu súťaž užívali. Už vtedy som však vravel, že Kysucké Nové Mesto, Makov, či Staškov majú svoju kvalitu i diametrálne odlišné podmienky než sú naše. Celkove určite vládne spokojnosť.“ Napokon primát patril Kysuckému Novému Mestu, ktoré si tak zabezpečilo účasť v jednej z dvoch skupín novej tretej ligy. Kapláňovci mali na jar jeden väčší „výbuch“, keď v dohrávanom stretnutí vyfasovali v Turzovke debakel 0:8.

V novom súťažnom ročníku, v majstrovstvách regiónu, sa Bešeňovci budú musieť zaobísť bez svojho kanoniera Mária Almaského, ktorý v minulej sezóne nastrieľal 31 gólov a v súťažnom ročníku 2020/2021 za trinásť kôl dokonca dvadsať. Bývalý prvoligista sa dohodol na angažmáne s Fomatom Martin. Inak by v doterajšej kabíne nemalo dôjsť k zmenám. „Konkurencia v novej štvrtej lige bude väčšia, aj preto veľmi intenzívne pracujeme na doplnení kádra. Malo by ísť o štyroch-piatich hráčov,“ doplnil Jozef Kapláň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia