Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - V. liga

Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - V. liga

RedakciaŠport14.7.2022

Po jesennej časti futbalistom OŠK Švošov patrila v V. lige, skupine B, druhá pozícia so ziskom 31 bodov (10 víťazstiev – 1 remíza – 2 prehry), s päťbodovým odstupom za Zubrohlavou, ktorá napokon celkove, viac – menej suverénne ovládla 14 – členný pelotón. Na jar Švošovci pridali už len dvadsaťdva bodov (7 – 1 – 5) a v konečnom účtovaní skončili na treťom miesto.

My sme spokojní. Bola to úspešná sezóna,“ vyhlásil predseda OŠK Dušan Roštek. „V odvetnej časti sa pod výsledky mužstva podpísalo hlavne množstvo zranení, preto kolektív nemohol nastupovať v plnej sile. Napriek tomu chalani bez väčších výkyvov prešli aj jarným programom, až na posledné kolo, keď prehrali na ihrisku posledného Važca 0:4. To už ale príležitosť dostali viacerí dorastenci.“

Švošovci produkovali útočný, otvorený futbal, čoho dôkazom je aj sto nastrieľaných gólov. OŠK má vo svojom strede najlepšieho kanoniera súťaže 31 – gólového Jakuba Rošteka. Za ním v klubovej tabuľke zakončovateľov sú bratia Žiarovci, Šimon s pätnástimi nástrelmi a Dávid s desiatimi.

Leto prinieslo v švošovskom futbale menší prievan. OŠK opúšťa hrajúci tréner Tadeáš Lacko i spolu so svojimi bratmi Samuelom a Dávidom. „Všetko sa udialo dosť narýchlo, ale nikomu nič nezazlievam. Lackovci sa rozhodli oživiť futbal doma, v Komjatnej a stiahli so sebou aj brankára Petra Gužiaka a Richarda Kubernáta. My však ideme ďalej, bez akýchkoľvek obáv. Zostala nám zdravá kostra mužstva z vlastných chlapcov. Takisto robíme na doplnení kádra o štyroch-piatich hráčov,“ pokračoval D. Roštek.

Meno nového kouča sme sa nateraz nedozvedeli. „Bude to dobrý tréner,“ sľúbil predseda a aspoň čo – to odkryl z kabíny. „Z Martina sa vracia Martin Dauda, takže ešte narastie naša ofenzívna sila. Zo Závažnej Poruby prichádza Peter Dutko a z Hubovej brankár Tomáš Holík.“ Čoskoro budú známe i ďalšie, asi dve mená.

Švošov znovu poslal aj prihlášku do Slovnaft Cupu. V minulosti už tu hral Trenčín i Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia