Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - V. liga

Pohľad na účastníkov regionálnych futbalových súťaží - V. liga

RedakciaŠport18.7.2022

Likavka – Važec 2:1, Sučany – Likavka 1:3, Likavka – Švošov 4:4, Turčianska Štiavnička – Likavka 1:3 a Likavka Dlhá nad Oravou 3:1. To sú fakty o parádnom špurte futbalistov spod hradu Likava v uplynulej sezóne v V. lige, skupine B.

Jar musím hodnotiť len pozitívne, chlapci k osemnástim bodom z prvej polovice sezóny pridali dvadsať dva. Zvlášť nám vyšiel záver súťaže. Veď v posledných piatich kolách mužstvo získalo trinásť bodov, čo nám veľmi pomohlo,“ konštatoval tréner mužstva Ivan Dittrych.

S bilanciou 12 víťazstiev – 4 remízy – 10 prehier OŠK Likavka obsadil 6. miesto. Oproti minulej, skrátenej sezóne, si dedina polepšila o dve priečky. Napriek tomu, že otváracie „majstráky“ súťažného ročníka 2021/2022 chalanom vôbec nevyšli. Kým v Slovnaft Cupe „meteníci“ dokázali preskočiť dve prekážky (Rosinu a Liptovskú Štiavnicu), tak v piatej lige po troch kolách sa im v tabuľke vynímala bodová nula. Potom nastala zmena na trénerskej stoličke, keď Petra Dubovca vystriedal Ivan Dittrych.

Novému koučovi debut vyšiel a po zápase s Lieskom (3:1), prvý raz kabína v hráčskej kabíne zaznel víťazný pokrik. „Postupne sme, do zimy manko z úvodu viac – menej dobehli. Po nevydarenom štarte, asi málokto čakal, že Likavka skončí tak vysoko. Chlapcov by som chcel pochváliť za výkony, ktoré odviedli v majstrovských stretnutiach. Azda jediným šrámom bolo v 20. kole nevycestovanie do Zubrohlavy a tým, samozrejme, kontumačná prehra 0:3. Náš káder bol totiž strašne úzky. keby na zápasy nechodili štyria-piati dorastenci, neraz by sme nemohli nastúpiť. Stretnutie v Zubrohlave kolidoval s dorasteneckým stretnutím, preto tá kontumácia,“ vravel ďalej likavský tréner.

Ešte pred pár dňami nebolo isté, kto v sezóne 2022/2023 bude šéfovať tamojšej lavičke. Dnes nám ale Dittrych už dal odpoveď. „Pokračujem. Som rád, že zostáva i náš mimoriadne dôležitý hráč Michal Gallo. Nevyhnutné však je mužstvo doplniť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia