Pohyby v kabíne ružomberskej devätnástky

Pohyby v kabíne ružomberskej "devätnástky"

RedakciaŠport25.1.2023

Starší dorastenci MFK Ružomberok sa na jarný program pripravujú v domácich podmienkach, avšak čaká ich aj zaujímavý výjazd do českej metropoly. Budúci týždeň „devätnástka“ spod Čebraťa štyri dni strávi v Prahe, kde si zmeria sily so Sláviou a Spartou.

Osem dorastencov začalo prípravu s A mužstvom. Dvaja chalani Tobias Bujňaček a Matúš Krištof sa k nám vrátili ešte pred prípravným stretnutím ´áčka´ s Považskou Bystricou. Potom ich nasledoval brankár Branislav Sokol. Takže momentálne s fortunaligistom trénujú Dominik Ťapaj, Viktor Úradník, Kevin Švehla, Giuliano Antonio Marek a Matúš Matej. Na druhej strane, my sme si zo ´sedemnástky´ vytiahli Daniela Lopušeka, Jakuba Michlíka, Lukáša Dvorského a brankára Tomáša Požára. Ďalej kolektív doplnil Denis Straka, zaujímavý futbalista zo Žilina, ktorý by mal v našom klube hosťovať do 30. júna 2023,“ uviedol k aktuálnym pohybom tréner ružomberského družstva U 19 Ondrej Vilner.

Druhý celok I. ligy starších dorastencov, s dvojbodovým odstupom na lídra z Trenčína, má za sebou aj zápasové konfrontácie s rovesníkmi spoza rieky Moravy. MFK zdolal Baník Ostrava 2:1 a v dvojzápase so Sigmou Olomouc, keď každý duel odtiahla iná jedenástka, sa zrodila prehra 0:4 a remíza 2:2.

Jarná časť majstrovskej súťaže odštartuje 25. februára, pričom Ružomberčania vycestuje do Banskej Bystrici. Okrem dnešnej večernej „próby“ s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, sa ešte chalani stretnú s Tatranom Prešov a generálku absolvujú v moravskom Zlíne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia