Pokračovala liga v malom futbale

Pokračovala liga v malom futbale

RedakciaŠport14.1.2019

Ružomberská futsalová liga v sobotu pokračovala kompletným 9. kolom. Na programe bola tiež jedna dohrávka.

V magnete sobotňajšieho programu Teplania zdolali Skoro Gombašanov 10:4 a potvrdili svoju nulu v kolónke prehier. Keďže nezaváhala zatiaľ tiež stopercentná Sokolovňa, o víťazovi 2. ročníka RFL rozhodne až vzájomný súboj týchto dvoch tímov v poslednom kole.

Bol to ťažký zápas, Gombašania disponujú veľmi dobrým mančaftom a produkujú aj pekný futbal,“ vyhlásil brankár Teplanov Matúš Čačo. „Nám určite zahralo do karát, že súper nastúpil bez klasického brankára a tak medzi žrde sa postavil hráč Miroslav Zubaj. Na druhej strane nám kvôli chorobe chýbal najlepší strelec Miroslav Bobek.“

Čačo si opäť schuti zachytal a kolo, čo kolo, je veľkou oporou svojho tímu. Nie náhodou Teplania inkasovali ďaleko najmenej, iba dvadsaťosem gólov. „Jeden zápas so vychytal aj nulu, čo je v tejto súťaži menšia rarita,“ pochválil sa Čačo.

Teplania po dôležitom víťazstve, pre Gombašanov to bola druhá prehra, sa už tešia na neoficiálne finále proti SSC Sokolovňa. Pôjde o duel lanského majstra a vicemajstra. „Zaujal nás výrok kapitána Sokolovne Jozefa Tulinského, že majú mužstvo na víťazstvo. Lenže to vraveli aj minulý rok. Samozrejme uznávame ich kvality, no zároveň tvrdím, že náš káder je lepší, čo chceme dokázať aj na ihrisku. Jednoznačne ideme za obhajobou prvenstva. Som rád, že o titul si to rozdáme medzi sebou a Sokolovňa nebude moc vyhlasovať ako vlani, že nám pomohli rozhodcovia,“ dodal Matúš Čačo.

Zdravá rivalita v RFL nechýba, ale najviac si chalani cenia pravidelné sobotné stretnutia na Základnej škole Klačno. „Na tabuľku sa veľmi nepozeráme, pre nás je najväčšie víťazstvo, že sa raz do týždňa ako kamaráti stretneme. Keďže viacerí chlapci sú čistí amatéri, ktorí nemajú žiadny klub, snažíme sa naše futbalové nedostatky vykompenzovať zvýšenou bojovnosťou,“ rozhovoril sa jeden z hlavných organizátorov RFL a člen tímu Bravčové kolená Ján Rojček. „Vlani sme hrali pod názvom Blue kvôli modrým dresom. Náš tím, sa dal dokopy viac – menej cez facebook. Kapitán Pavol Bačkor mi poslal esemesku, ako sa teraz nazveme. Odpísal som, že Bravčové kolená a hneď nám to aj prischlo,“ podal pre náš portál vysvetlenie Rojček.

Výsledky 9. kola: Vlci – Ružomberok v pohybe 5:11, Klasik Mannschaft – Objavitelia 9:8, FC CF - Havkáči 4:16, Bravčové kolená – Rapids 3:5, Skoro Gombašania – Teplania 4:10, Golden Boys – SSC Sokolovňa 3:12. Dohrávka 7. kola: Vlci – SSC Sokolovňa 2:6.

Poradie po 9. kole: 1. Teplania 27 b. (119:28), 2. SSC Sokolovňa 27 (83:41), 3. Skoro Gombašania 21, 4. Ružomberok v pohybe 18, 5. Havkáči 18, 6. Vlci 15, 7. Rapids 12, 8. Bravčové kolená 9, FC CF 5, 10. Klasik Mannchaft 4, 11. Golden Boys 3, Objavitelia 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia