Pokračovala liga v malom futbale

Pokračovala liga v malom futbale

RedakciaŠport6.1.2019

V sobotu (5. januára) bolo na programe 8. kolo Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) a jedna dohrávka predchádzajúceho kola.

Žreb v telocvični Základnej školy Klačno spojil aj dva tímy, ktoré do soboty sa pýšili plným bodovým zásahom. V šlágri kola po dramatickej bitke Sokolovňa vyhrala nad družstvom Skoro Gombašania 7:6, keď je vyšiel skvelý obrat z 2:6.

Bol to tvrdý, bojovný a vzácne vyrovnaný zápas, ktorý mal grády. Určite nám do karát zahralo, že súper nastúpil s mladším tímom, bez niektorých skúsených hráčov, ale ani my sme neboli kompletní,“ podotkol kapitán Sokolovne Jozef Tulinský, ktorý opäť vyhlásil, že cieľom SSC je primát v súťaži.

Gombašania sa na kľúčový duel z rôznych dôvodov nedokázali zísť v optimálnom zložení, nastúpili bez bratov Lukáša a Tomáša Drdákovcov, Filipa Chylu či Petra Piklu. „Veru, dosť hráčov nám chýbalo, no celkom slušne sme sa držali. Samozrejme veľká škoda straty nádejného vedenia. Keby sme boli v plnej sile, mohlo to inak skončiť, hoci futbal v hale je neraz lotériou, niekedy i vecou náhody. Prehru o gól nepovažujeme za žiadnu tragédiu,“ povedal v sobotu štvorgólový Peter Gerec.

Teplania zvládli nie ľahký duel proti Vlkom, keď siedmimi nástrelmi sa blysol najlepší kanonier súťaže Miroslav Bobek, ktorý sa posunul už na kótu 46 gólov. „Áno, chutí mi strieľať góly, no nie je to iba moja zásluha, chalani mi pripravujú super pozície,“ rozhovoril sa 35 – ročný útočník víťazného mužstva, ktoré zatiaľ ani raz nezaváhalo. „Mali sme toho v sobotu až po krk. Doobeda sme v rovnakom zložení pod hlavičkou OŠK Liptovská Teplá odohrali štyri stretnutia na halovom turnaji v Dolnom Kubíne, kde nás stoplo štvrťfinále. Z Oravy sme sa hneď presunuli na Klačno. Hlavne koncentrovane sme bránili, dávali si pozor na nebezpečných zakončovateľov Erika a Patrika Vierikovcov a vyrážali do brejkov. Zatiaľ máme plný bodový zisk, lenže najťažšie zápasy sú len pred nami – proti Sokolovni a Skoro Gombášanom. Keď tie zvládneme, obhájime titul, čo je náš cieľ,“ uzavrel dobre naladený Bobek.

Výsledky 8. kola: Objavitelia - Bravčové Kolená 8:10 (5:5), Glemba 5, J. Krišanda, Koleň, Kmeť - Sabucha 6, M. Didek 2, Rojček, P. Didek, Skoro Gombašania - SSC Sokolovňa 6:7 (4:2), P. Gerec 4, Tatár 2 - Žiaran 2, P. Kajan, L. Kajan, Tulinský, Baláž, Ševčík, Teplania - Vlci 10:5 (4:1), Bobek 7, P. Slovák , Kvasničák, Milan – E. Vierik 3, Záhoranský, Janči, Ružomberok v pohybe - FC CF 13:6 (7:4), J. Pindura 6, M. Pindura 3, R. Šimo 2, Smieška, Baran - Švichký a Gejdoš po 2, Kubáň, Pasch, Klasik Mannschaft - Havkáči 7:15 (3:5), Široň 3, Naď, Brnoliak, Harbuta, Prekop – J. Dvorský 6, Banáš a B. Hrbček po 3, Červeň 2, vlastný, Golden Boys - Rapids 7:8 (1:1), Tkáč a A. Hutník po 3, Baláž – D. Ježovica a Uram po 2, Katrák, Pšenčík, Martvoň, Jánoš.

Dohrávka 7. kola: Bravčové Kolená - Havkáči 10:17 (4:4), Sabucha a M. Didek po 3, Rojček a Ondrovič po 2 - Banáš 5, Mišík a Červeň po 3, B. Hrbček a J. Dvorský po 2, Fulla, vlastný.

Najlepší strelci: Bobek 46, E. Vierik 31, Smieška 30, F. Hrbček a P. Slovák po 21, Banáš 20.

Tabuľka po 8. kole: 1. Teplania 24, 2. SSC Sokolovňa 21, 3. Skoro Gombašania 21, 4. Ružomberok v pohybe 21, 5. Vlci 15, 6. Havkáči 15, 7. Rapids 9, 8. Bravčové kolená 8, 9. FC CF 5, 10. Golden Boys 3, 11. Objavitelia 1, 12. Klasik Mannschaft 1 (SSC Sokolovňa a Vlci majú jeden zápas k dobru).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia