Pokračovala liga v malom futbale

Pokračovala liga v "malom futbale"

RedakciaŠport19.11.2018

V telocvični Základnej školy Klačno v sobotu (17. novembra) bolo na programe 2. kolo Ružomberskej futsalovej ligy (RFL).

„Nezrodilo sa žiadne prekvapenie, akurát sme zaznamenali absolútne prvú remízu počas existencie RFL a to v dueli Objavitelia – FC CF,“ vyhlásil za organizátorov Ján Rojček a dodal: „Zvlášť by som vyzdvihol úroveň zápasu medzi Rapidsom a Sokolovňou. Nováčik vlani druhej Sokolovni podľahol 3:5, ale keby sa viac sústredil na hru, ako na rečnenie, mohol dosiahnuť ešte lepší výsledok.“

V drese Teplanov, ktorí obhajujú lanské prvenstvo, sa proti Golden Boys siedmimi presnými trefami blysol Miroslav Bobek a dostal sa tak na kótu desiatich gólov. „Bol to ľahší súper. V prvom polčase sa však držal, viedol 4:2, ale ešte do prestávky sme otočili skóre na 5:4. V druhej polovici už to bola naša jednoznačná záležitosť, tento úsek sme vyhrali 12:0,“ vravel zakončovateľ OŠK Liptovská Teplá.

Aj Bobek je rád, že RFL píše svoj druhý diel. „Tešili sme sa, že už to vypukne. Trikrát do týždňa trénujeme pod strechou – v školských telocvičniach v Černovej, na Klačne a na Gymnáziu sv. Andreja. Súťažné zápasy sú ale o inom. Nechýba ani rivalita, ktorá sa do haly preniesla z trávnikov. Máme i nejaké otvorené účty z jesene, ktoré si vraciame. Takmer všetci sa tu poznáme.“

Výsledky: Rapids - SSC Sokolovňa 3:5 (1:3), R. Ježovica, D. Ježovica, Uram - Žiaran 3, Šípka, Baláž, Objavitelia - FC CF 8:8 (3:4), Glemba 4, Roštek 2, Šľachta, Kovalčík - Svichky 5, Kubáň 2, Kupčo, Havkáči - Vlci 11:18 (3:10), F. Hrbček 3, Mišík a B. Hrbček po 2, Banáš, Červeň, Dvorský, vlastný - Karlík a Janovec po 4, E. Vierik a Hyravý po 3, Pastucha, P. Vierik, Janči, vlastný, Ružomberok v pohybe - Skoro Gombašania 4:11 (1:7), Smieška 2, Ďaďo, Bažík – L. Drdák a Sivák po 3, Tatár 2, Schreiner, Žiara, Chyla, Teplania - Golden Boys 17:4 (5:4), Bobek 7, P. Slovák 5, Chovanec a Krivoš po 2, M. Slovák - Hatala 2, P. Hutnik, Koleda, Bravčové kolená - Klasik Mannschaft 9:1 (2:0), Ondrovič a Guoth po 2, Kovalčík, Cmorik, Didek, Bystričan, Sabucha – Harbuta.

Po 2. kole má päť tímov po šesť bodov – Teplania, Skoro Gombašania, Vlci, Bravčové kolená a SSC Sokolovňa, zatiaľ s nulou v tabuľke sú Ružomberok v pohybe, Havkáči, Golden Boys a Klasik Mannschaft.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia